مشاوره کنکور خوب

مشاوره کنکور خوب

کنکور سراسری یکی از مسئله های مهم است که ذهن داوطلبان و خانواده های آن ها را به خود مشغول کرده است. از این رو هر فردی به دنبال راهی است که بتواند به بهترین شکل ممکن به هدف خود برسد. امکان دریافت بهترین مشاوره کنکور خوب به صورت تلفنی یا حضوری با کمترین هزینه برای این عزیزان فراهم شده است. دریافت مشاوره با توجه به اهمیت آزمون ورودی دانشگاه ها و همین طور دشوار بودن این آزمون، برای هر داوطلب از واجبات است. چه افراد بسیاری بوده اند که در طول سال های قبل، با دریافت مشاوره کنکور در ردیف رتبه های برتر قرار گرفته اند و پیشرفت و پیروزی را از آن خود کرده اند. 

در زمان دریافت انواع مشاوره تحصیلی باید به هزینه مشاوره نیز توجه داشت. به دنبال مرکزی بود که بهترین هزینه را به شما پیشنهاد کند. با دریافت بهترین مشاوره کنکور خوب می توانید در کنکور سراسری به قبولی تضمینی برسید. 

تاثیر استفاده از مشاوره کنکور 

شاید این پرسش مهم از ذهن شما هم عبور کند که دریافت مشاوره کنکور خوب از مشاور خصوصی یا ده مشاور عالی کنکور برای داوطلبان آزمون سراسری چه اهمیتی دارد. چرا باید از این مشاوره کنکوراستفاده کنند. زمانی که داوطلبی قصد شرکت در کنکور را دارد لزوما باید با موارد و نکات مهمی نیز آگاهی لازم را پیدا کند. به طور مثال باید بداند که چه منابعی را باید برای مطالعه انتخاب کند و کدام یک بهترین هستند. 

همچنین، با توجه به کمبود زمان برای درس خواندن باید بداند که کدام یک از روش های مطالعه برای او بهترین هستند. حتی در رابطه با انواع روش های نکته خوانی نیز اطلاعاتی را بدست آورد. اینجا است که نقش مشاوره و دریافت مشاوره کنکور از ده مشاوره برتر کنکور آن هم با مناسب ترین هزینه تاثیری بسیار شگفتی برای هر یک از داوطلبان متمایل به شرکت در انواع گروه های آزمایشی پیدا می کند. 

از آن جایی که کنکور از مهم ترین و حیاتی ترین آزمون هایی است. هر فرد ممکن است در طول زندگی خود در آن شرکت کند از این رو مشاوری که خدمات مشاوره کنکور را با بهترین هزینه به شما ارائه دهد، باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد. بتواند قبولی شما را در این آزمون مهم تضمین کند و استرس شما را در این رابطه برطرف سازد. 

حتما می پرسید این مشاور خصوصی کنکور که البته بهتر است از میان ده مشاور برتر کنکور انتخاب شود الزاما از چه ویژگی هایی برخوردار باشد. بتوان او را بهترین نامید و در زمینه ارائه انواع خدمات مشاوره  آن هم با پرداخت بهترین قیمت به او تکیه کرد.

خصوصیت های مشاوره خوب

 • مشاور باید مهربان و با محبت باشد.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که می توان برای تیم مشاوره در نظر گرفت. برخورد دلسوزانه او با داوطلبان است. زیرا در صورت داشتن برخوردی نامناسب و بسیار سرد و خشک با داوطلب کنکور، وی پس از مدتی دیگر تمایل چندانی به دریافت خدمات مشاوره کنکور از مشاوره حتی در صورت پرداخت مناسب ترین هزینه مشاوره کنکور را ندارد. 

 • به ضعف های درسی شما پی ببرد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم یک تیم مشاوره خوب که می توان به آن اشاره کرد. شناخت وی در رابطه با نقاط ضعف شما در انواع دروس است. با شناخت این نقاط ضعف در جلسات یک تیم مشاوره کنکور ماهر می توانید برای رفع آن ها اقدامات لازم را انجام دهید. بهترین درصد ها را در دروس مختلف از آن خود کنید.

 • شما را با شگرد رسیدن به موفقیت آشنا کند.

یک مشاور خصوصی کنکور باید بتواند راه رسیدن به پیشرفت و موفقیت را به شما نشان دهد. در این راه همراه خوبی برایتان باشد. فردی که بتواند شما را با بهترین و اصولی ترین روش های درس خواندن آشنا کند. راهکار های لازم برای قبولی از جمله شرکت در بهترین کلاس های آمادگی کنکور، مطالعه معتبرترین منابع و کتب کمک درسی و… را به شما ارائه کند. 

 • به طور مرتب پیگیر درس خواندن و روند پیشرفت شما باشد.

از مهم ترین خصوصیت های مطرح شده برای تیم مشاوره کنکور، پیگیر بودن مدام آن ها در رابطه با درس خواندن و روند پیشرفت شما دوستان عزیز است. اگر مشاور خصوصی کنکور، پیگیر کار شما و برگزاری منظم و مرتب جلسات مشاوره کنکور نباشد شما هم بعد از مدتی انگیزه خود را از دست می دهید. مانند سابق درس نمی خوانید. نتیجه هم که چیزی به جز قبول نشدن در رشته و  دانشگاه مورد علاقه نیست. 

وظایف مشاوره کنکور  

 • از طریق مشاوره ی تحصیلی می توان توانایی ها و نیز محدودیت های دانش آموزان را شناخت و از امکانات موجود حداکثر استفاده را به عمل آورد. مشاوره کنکور، می تواند با شناسایی دقیق استعداد ها و مهارت های دانش آموزان آن ها را به سوی رشته ی تحصیلی و دانشگاه مناسب راهنمایی کند. 
 • مشاوره کنکور خوب باید با معلم، خانواده و مسئولان مدرسه در جهت برطرف کردن مشکلات تحصیلی، خانوادگی، روانی و تامین ثبات عاطفی افراد در رابطه باشد. 
 • مشاور کنکور باید جلساتی را با خانواده های دانش آموزان برپا کرده و در خصوص مسائل و مشکلات خانوادگی که بر مطالعه ی شخصی تاثیر دارد. بحث و گفتگو کرده و شرایط را برای دانش آموزان فراهم سازد. 
 • مشاور کنکور باید در جهت حل مشکلات دانش آموزان کوشا باشد. باید با خانواده داوطلبین هم رابطه ای دوستانه ایجاد کند. داوطلب کنکور در فضای خانه و کنار خانواده به مطالعه می پردازد. از این جهت، جو حاکم بر خانواده و وظایف والدین در این زمینه بسیار تاثیر گذار است.  

 

شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز با بهترین و با تجربه ترین مشاورین روانشناس مرکز مشاوره فراز، ارتباط مستقیم تلفنی برقرار کنید. در صورت درخواست مشاوره تلفنی می توانید با شماره های 02122612303 ، 02122612304 ، 02188672553 ، 09371178718 ، تماس برقرار نمایید. 

 

 

مرکز مشاوره خوب در ظفر

چگونه یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) را پیدا کنیم؟

با توجه به مشکلاتی که برای اکثر مردم به وجود می آید، مشاوره و جلسات روان درمانی از الزامات دنیای امروز به حساب می آید. فرد باید یک قرار ملاقات رزرو کند و خدماتی که می خواهد را دریافت کند. با توجه به زیاد بودن مراکز مشاوره در سطح شهر، ممکن است برای کسی که اولین بار خواستار پیدا کردن مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) است، دشوار باشد.

بررسی های مربوط به نظرات سایر مراجعان به مراکز مختلف به اطمینان از ارائه خدمات خوب کمک می کند. برای دانستن این موضوع، می توان بازخورد های مختلف را در وبسایت مراکز مشاوره مشاهده کرد و آن ها را با هم مقایسه نمود.

مرکز مشاوره مناسب باید گواهی و مجوز لازم را داشته باشد. این مجوزها ثابت می کنند که مشاورانی که در آن جا فعالیت می کنند صلاحیت لازم را برای این حرفه دارند و می توانند با مسائل مختلف مراجعان برخورد کنند و هر کجا که نیاز باشد راه حل ها و مشاوره های تخصصی ارائه دهند. همچنین اگر واقعا به دنبال مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) هستید،  باید زمینه های تخصصی مشاوران مرکز مورد نظر را بدانید. این مورد به شما کمک می کند که بدانید آیا خدمات مورد نیاز شما را ارائه می دهند یا خیر.

نکاتی که باید درباره مراکز مشاوره بدانید

بسیاری از افراد چه در خانه و چه در محل کار خود مشکلات زیادی را تجربه می کنند. بسیاری از آن ها نمی دانند چه کاری مناسب است که بتوانند از وضعیت ناراحت کننده ای که در آن قرار دارند خارج شوند. اگر شما یکی از این افراد هستید، اصلا لازم نیست نگران این مورد باشید چون پیدا کردن یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) و استفاده از خدمات آن می تواند به شما کمک کند. این مراکز معمولا برای کمک به افرادی که در کنترل احساسات و سایر مشکلاتی که برایشان پیش می آید دست و پنجه نرم می کنند، در نظر گرفته می شوند. سوالات خود را صادقانه بپرسید. آیا به کمک خاصی نیاز دارید؟ مشکلی دارید که نمی توانید بیان کنید؟ این سوالات را بدون خجالت بپرسید و منتظر راه حل باشید. مشاور بر اساس تجربه خود این راه حل ها را به شما پیشنهاد می دهد.

در مرکز مشاوره، شما مشاورانی را پیدا خواهید کرد که درمانی برای مشکل شما پیدا خواهند کرد. گاهی اوقات ممکن است یک زوج مشکلات زیادی در برقراری ارتباط داشته باشند و در نهایت تصمیم بگیرند برای کمک از خدمات مشاوره ازدواج استفاده کنند. مشاور، با گوش دادن به هر دو طرف بدون جانبداری، به آن ها کمک می کند. در جلسات زوج درمانی روانشناس یا مشاور ممکن است با یک از زوجین به تنهایی صحبت کند یا با هر دوی آن ها گفت و گو داشته باشد. اگر بخواهید که یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) پیدا کنید، از بین مراکزی که این خدمات را ارائه می دهند، مرکزی را انتخاب کنید که هزینه خدمات آن با بودجه ی شما همخوانی داشته باشد و با آن راحت باشید.

خدماتی که در یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) ارائه می شود

یک سوال اساسی ذهن بیشتر مراجعان را به خود مشغول می کند، از کجا بفهمیم یک مرکز مشاوره خوب در ظفر چه خدماتی را ارائه می دهد؟ مراکز مشاوره مکانی امن فراهم می کنند که افراد می توانند برای صحبت در مورد مشکلات و نگرانی خود به آن جا مراجعه کنند. مشاوران انواع مختلفی از جمله روانشناسان، روانپزشکان، مددکار اجتماعی هستند و هر مشاور ممکن است در زمینه خاصی فعالیت کند.

برای پاسخ دادن به این سوال نیاز است که یک بررسی کامل برای خدمات قابل ارائه وجود داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.

مشاوره خانواده

بسته به نیاز خانواده، ممکن است با خانواده به صورت همه ی اعضا یا والدین یا فقط فرزندان مشاوره صورت گیرد. حتی زمانی که درمان برای مدتی روی یکی از اعضای خانواده متمرکز می شود، در نهایت هدف اصلی تقویت رابطه بین کل خانواده است.

مشاوره ازدواج

رابطه ی بین زوجین بسیار پیچیده است. بدون ارتباط مناسب، ممکن است رابطه بین زوجین به جدایی ختم بشود. در مرکز مشاوره فراز، ما درک می کنیم که ارتباط هر زوج مختص به خودشان است. تحقیقات نشان می دهد که برای دوام بخشیدن به یک رابطه، زوجین باید با هم رابطه ی دوستانه ای داشته باشند و در هر شرایطی از یکدیگر حمایت کنند.

مشاوره و روان درمانی فردی

همه ی افراد در زندگی خود دچار مشکلاتی می شوند. ممکن است احساس پوچی داشته باشید یا افسردگی و اضطراب شما را از پا در آورده باشد. با تکنیک هایی که در یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) ارائه می شود، می توانید تغییرات مثبت و طولانی مدت در زندگی خود ایجاد کنید.

مشاوره و درمان اعتیاد

یکی از مهم ترین درمان هایی که وجود دارد، مشاوره اعتیاد است. در بیشتر مراکز مشاوره این درمان به صورت گروهی انجام می شود. به این صورت که چندین نفر با مشاور در جلسات هفتگی دور هم جمع می شوند و با گفت و گو در مورد خود و چگونگی ابتلا به اعتیاد صحبت می کنند و سعی در درمان آن دارند.

نشانه هایی که باید به دنبال یک مرکز مشاوره خوب در ظفر باشید

اغلب افراد فکر می کنند که زندگی همیشه بر وفق مراد آن ها است. آنان خیال می کنند که بدون هیچ مشکلی می توانند همه ی مراحل زندگی را پشت سر بگذارند و در آن موفق شوند. اما همیشه آنطور که همه می خواند پیش نمی رود. ممکن است در اوج موفقیت ناگهان مرگ یکی ازاعضای خانواده باعث ایجاد ضربه روحی بشود. یا اینکه به دلیل اختلافات خانوادگی از ادامه تحصیل باز بمانید. نشانه هایی وجود دارد که شما را راهنمایی می کند تا به دنبال یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) باشید و درمان خود را آغاز کنید.

 • احساس اضطراب
 • احساس افسردگی
 • غرق شدن در افکار منفی
 • احساس پوچی
 • داشتن مشکل در روابط عاطفی
 • افت تحصیلی یا زورگویی در مدرسه
 • فاصله گیری از دوستان
 • استرس یا اضطراب
 • افزایش یا کاهش ساعات خواب
 • تغییر در اشتها
 • داشتن افکار خودکشی
 • دوری از جمع و لذت نبردن از سرگرمی های معمول
 • استفاده از مواد مخدر یا توهم زا

اگر احساس می کنید که یک یا چند مورد از نشانه های بالا را دارید، سرسری از آن ها نگذرید و حتما به دنبال درمان و کمک گرفتن از فردی متخصص باشید.

 در مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) چه نوع مشاوره هایی انجام می شود؟

انسان ها و راه حل های مشکلات آنان پیچیده هستند. انواع مشاوره را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. مشاوران اغلب بر یکی از روش ها تمرکز می کنند، اما گاهی جنبه های متفاوت از روش های مختلف را با هم ترکیب می کنند تا موثرترین روش های درمانی را کنار هم بگذارند.

1-مشاوره رفتاری

مشاوره رفتاری برای بیمارانی است که با رفتار های ناخواسته مانند اختلالات خوردن یا حملات اضطراب دست و پنجه نرم می کنند. با این روش، اعتقاد بر این است که رفتار یک فرد توسط محیط او تعیین می شود و تا زمانی که بیمار در آن محیط باقی بماند، مشکل حل نخواهد شد. مشاوران ممکن است از انواع مختلفی از مشاوره درمانی برای درمان استفاده کنند اما نتیجه یکسان خواهد بود.

2- مشاوره شناختی

مشاوره شناختی، مانند بقیه درمان ها با هدف روبرو کردن بیمار با واقعیت است. اعتقاد بر این است که وقتی تفکر و واقعیت هماهنگ نیستند، باعث مشکلات روانی و عاطفی می شود. بنابراین، مشاوران الگوهای فکری را به چالش می کشند و سعی می کنند آن ها را با واقعیت مطابقت بدهند تا بیماران بتوانند راه حل های دقیقی برای مشکلات خود پیدا کنند.

3- مشاوره سیستمی

مشاوره سیستمی فرض می کند که تفکر، احساس و رفتار توسط سیستم های اجتماعی شکل می گیرد و تحت تاثیر قرار می گیرد. در حالی که انواع مختلف مشاوره در جزییات تفاوت دارند، اما هدف آن ها یکسان است. هدف آن ها کمک به افراد برای غلبه بر مشکلات و چالش ها و ساختن یک زندگی رضایت بخش است. کافی است که به دنبال یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) باشید تا بتوانید در نزدیک ترین محل زندگی خود از خدمات بهره مند شوید.

چرا باید به دنبال مشاوره باشید؟

همه ما مواقعی از زندگی را سپری می کنیم که در آن افسرده می شویم. گاهی اوقات این احساس می تواند برای روزها و یا هفته ها باقی بماند. اگر نتوانیم احساسات خود را مدیریت کنیم، می توانند باعث عصبانیت و استرس ما شوند. مشاوره به افراد کمک می کند  تا بفهمن در درونشان چه می گذرد و راه های مقابله با شرایط سخت را به آن ها آموزش می دهد.

هر فردی که می خواهد سلامت روان خود را بهبود دهد، باید به دنبال یک مشاور خوب باشد. با این حال ممکن است برخی از افراد در پیدا کردن مرکز مشاوره خوب در ظفر و یا مشاور به مشکل بر بخورند. برای جستجو خدمات مشاوره چند راه وجود دارد. می توانید با بیمارستان محل زندگی خود تماس بگیرید و سوال کنید.

از پزشک خانوادگی در مورد یک مشاور خوب بپرسید. از او بخواهید که فردی با اعتماد و قابل اطمینان را به شما معرفی کند. با دوستان، خانواده، معلمان یا هر شخص دیگری که به او اعتماد دارید صحبت کنید. مشاوره به افراد کمک می کند تا با موقعیت های دشوار کنار بیایند و بر موانع عاطفی غلبه کنند. این کار یک محیط امن برای به اشتراک گذاشتن مسائل شخصی ایجاد می کند.

برای داشتن سلامت روان رعایت نکات زیر ضروری است

یک مشاور حرفه ای باید رفتار خود با یک خانم باردار نسبت یک فرد عادی را تغییر دهد. نباید به مراجعه خود اجازه مصرف الکل یا سیگار کشیدن در دوران بارداری را بدهید. این کار هم روی مادر و هم روی جنین تاثیر خواهد گذاشت و در آینده موجب بروز مشکلات روحی و جسمی بسیاری خواهد شد. ماری جوانا حاوی مواد شیمیایی است که بر مغز و سیستم عصبی کودک در حال رشد تاثیر گذاشته و رشد مغز را کند می کند.

ورزش هم به سلامت جسم و هم به سلامت روح کمک می کند. به کمک ورزش می توانید ذهن خود را از اتفاقات منفی دور کنید و حتی الامکان از استرس دور بمانید. اگر استرس دارید، سعی کنید بیرون از خانه قدم بزنید یا یوگا انجام دهید. مدیتیشن نیز یک راه عالی برای آرام کردن ذهن و آرامش است. برای تاثیر بیشتر می توانید موسیقی گوش کنید. موسیقی هایی که متن دارند می توانند شما را از افکارتان منحرف کنند و باعث از دست دادن تمرکز می شوند. با خودتان مهربان باشید! بله این نکته ای است که کمتر به آن توجه می شود. دست از خود سرزنشی بردارید. بدانید که نیاز نیست تمام وقت خود را به کار کردن بگذرانید و نیاز به تفریح دارید. هر کس در زمان به خودش به همه چیز می رسد. به خودتان اجازه استراحت بدهید.

جمع بندی

همه ی افراد ترجیح می دهند که در نزدیک ترین محل زندگی خود به دنبال خدمات مشاوره ازدواج، خانواده، مشاوره نوجوان یا مشاوره شغلی باشند. اگر شما در منطقه ی ظفر زندگی می کنید پس باید به دنبال یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) باشید.

شما در صورت نیاز به خدمات مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی)، می توانید از مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره فراز به صورت حضوری، تلفنی و یا تماس تصویری مشاوره دریافت کنید.

برای گرفتن وقت و هماهنگی با شماره تلفن همراه 09371178718 و یا شماره تلفن های 02122640332 و 02188672553 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

 یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) را چگونه پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن مرکز مشاوره باید سوابق آن مرکز و بازخورد های مراجعان قبلی را بررسی کرد.

برای چه مشکلاتی می توان مراجعه کرد؟

شما برای خدمات مشاوره نوجوان، مشاوره ازدواج، مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و آنلاین و دیگر موارد می توانید به مرکز مشاوره فراز مراجعه کنید.

مشاوره شغلی در غرب تهران

مشاوره شغلی در غرب تهران

با اینکه بسیاری از افراد، نقش مشاوره شغلی در غرب تهران را در انتخاب شغل و کار آینده خود نادیده می گیرند، اما اگر در یک جامعه این نوع مشاوره جدی گرفته شود. دیگر شاهد مدرک های تحصیلی بی نتیجه و این شاخه به آن شاخه پریدن نخواهیم بود. البته زمان مناسب جهت دریافت مشاوره شغلی تاثیر بسیاری دارد و باید به موقع برای آن اقدام کرد. 

 مشاوره شغلی در غرب تهران 

مشاوره شغلی در غرب تهران یا هر کجای دیگر انجام می گیرد. یعنی کمک به فرد برای تعیین یک شغل، فعالیت و یا حرفه که با علایق، شخصیت، استعدادها و امکانات و خصوصیات روانی و جسمی فرد سازگار و هماهنگ باشد. در این شاخه از راهنمایی و مشاوره دو دسته اطلاعات مورد بررسی قرار می گیرند. 

 یک گروه اطلاعات مربوط به مشاغل و ویژگی های مشاغل و دسته دیگر اطلاعات مربوط به ویژگی ها و استعداد های فرد است. در جریان مشاوره شغلی تلاش می شود تا هماهنگی و تناسب بین این دو دسته اطلاعات مشخص شود و تعیین گردد. چه اندازه ای شرایط مربوط به یک حرفه با توانایی ها و ویژگی های فرد سازگاری دارد.  

اهمیت مشاوره شغلی قبل از شروع به کار  

کار شما بخشی از زندگی شما خواهد بود. این مسئله برای آقایان اهمیت بیشتری دارد، چرا که قرار است مسئولیت زندگی خود و خانواده را بر عهده بگیرند. در انتخاب شغل نه تنها باید بعد مادی بلکه علاقه مندی نیز در نظر گرفته شود. 

اکثر ما تنها جنبه مادی کار را در نظر می گیریم. این مسئله به حدی برای ما مهم است، که گاهی فراموش می کنیم آیا علاقه ای به این حرفه داریم یا نه. اگر یک مشاوره شغلی در غرب تهران راهنمای ما باشد. به عنوان کسی که خارج از شرایط ما است، به خوبی می تواند به درست ترین مسیر، ما را راهنمایی کند. 

چه زمانی باید به مشاوره شغلی مراجعه کنیم؟ 

مشاوره شغلی در هر دوره ای از زمان به شما کمک می کند تا بتوانید مسیر کاری خود را به درستی یافته و آن را مدیریت کنید. بنابراین مشاوره شغلی در چند مرحله از شما حمایت می کنید: 

 • انتخاب شغل  

اگر به تازگی وارد بازار کار می شوید اما هنوز سرگردان هستید که چه شغلی را برای خود انتخاب کنید. مشاوره شغلی در کنار استفاده از تجربه های دوستان و آشنایان، به شما بسیار کمک می کند. شما نیاز به اطلاعاتی دارید که بخشی از آن را باید از مشاوره شغلی در غرب تهران جویا شوید. اطلاعاتی همانند آینده شغلی، امنیت کاری، ثبات اقتصادی کشور در حرفه مورد نظر و… 

 • تغییر شغل 

اگر تا کنون در حرفه ای فعالیت کرده اید که به هر دلیل از آن ناراضی هستید و اکنون قصد دارید شغل خود را تغییر دهید. مشاوره شغلی برای شما راه گشا خواهد بود. شما یک بار شکست در کار را به هر نحوی تجربه کرده و بهترین فرصت های زندگی خود را از دست داده اید. اکنون برای تغییر شغل باید بسیار احتیاط کنید. 

چگونه مشاوره شغلی می تواند به شما کمک کند؟ 

مشاوره شغلی و کاری به شما کمک می کند تا در زندگی و محیط کاری خود موفقیت های بیشتری را کسب کنید. 

در یک جلسه مشاوره شغلی در غرب تهران، مشاور به فرد کمک می کند مهارت ها و نقاط قوت را کشف کند. سطح تحصیلات را در نظر بگیرد و در مورد ادامه تحصیل مشاوره دهد، و علاقه و نوع شخصیت را تعیین کند. مشاوران همچنین ممکن است یک تست ضریب هوشی یا یک تست استعداد را انجام دهند. 

مهارت ها یا استعداد های خاص، در کدام شغل ها می توانند مفید باشند؟ 

 • تعهد آموزشی مورد نیاز شغل های مختلف. 
 • درآمد بالقوه مشاغل مختلف. 
 • محیط کار روزانه. 
 • فرصت های تغییر یا پیشرفت در یک حرفه برگزیده. 

وظایف مشاوره شغلی  

 • شناسایی و محاسبه قابلیت ها، استعداد ها و علایق مراجعان. 
 • آشنا کردن مراجعان با مواد آموزشی و شغلی از جمله رشته های تحصیلی، ویژگی های شغلی، وضعیت درآمدی شغلو… .
 • گفت و گو با مراجعان و گرفتن تست های روانشناسی و شخصیت شناسی برای شناخت صحیح ویژگی ها و خصوصیت آن ها. 
 • کسب دیگر اطلاعات لازم در خصوص وضعیت زندگی، وضعیت محل کار، مشاغل موجود در سازمان و… مراجعان. 
 • راهنمایی و کمک به مراجعان در انتخاب رشته تحصیلی یا شغل مناسب. 

از چه کسانی می توان مشاوره شغلی گرفت؟ 

کسانی که می خواهند در امر مشاوره شغلی در غرب تهران فعالیت کنند باید دید و اطلاعات دقیق و کاملی نسبت به شرایط حال و آینده بازار کار داشته باشند. این دید به آن ها کمک می کند تا اطلاعات موثر و کارآمدی را در اختیار متقاضیان یافتن شغل قرار دهند. 

به شکل معمول کارشناسان مشاوره شغلی اطلاعاتی از طریق رسانه های گوناگون و یا توسط یافته های مستقیم خود جمع آوری می کنند. این داده ها گستره وسیعی از انتخاب های شغلی را طبق استعداد، وضعیت، علاقه و حقوق درخواستی اشخاص در اختیار آن ها قرار می دهد. 

اگر فرد رزومه خوبی داشته باشد این موسسات با متقاعد کردن کار فرمایان مبنی بر اینکه توانایی و پتانسیل انجام کار در وی وجود دارد موجبات راحت تر استخدام شدن را برایش آماده می نمایند. 

انواع مشاوره شغلی  

شما می توانید از خدمات مشاوره شغلی در غرب تهران به صورت حضوری و تلفنی استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که اگر هر کدام از این راه ها را برای ارتباط با مشاور انتخاب کردید، حتما قبل از آن از صلاحیت، تخصص و مجوز او مطمئن شوید. مشخص است که از بین انواع مشاوره شغلی، روش حضوری آن مناسب تر است. چرا که می توانید از نزدیک مشاور را ملاقات کنید و راحت تر آنچه که در سر دارید را بیان کنید. اما اگر به هر دلیلی امکان حضور در دفتر مشاور را ندارید، استفاده از راه های غیر حضوری نیز می تواند موثر واقع شود. 

در مشاوره هایی که بایی که به صورت آنلاین انجام می شوند، جهت سهولت کار و دقیق تر شدن نتایج، یک سری نرم افزار های خاص به کار گرفته می شوند.در این نرم افزارها، اطلاعات لازم از فرد مورد نظر دریافت می شوند و در پایان پس از بررسی دیتا، نتایج اعلام می گردد. 

 

شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز با بهترین و با تجربه ترین مشاورین روانشناس مرکز مشاوره فراز، ارتباط مستقیم تلفنی برقرار کنید. در صورت درخواست مشاوره تلفنی می توانید با شماره های 02122640332 ، 02122612304 ، 02188672553 تماس برقرار نمایید. 

مرکز مشاوره خوب در شريعتي تهران

مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران

یک مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران می ­تواند از یک مشاور در مطب خصوصی، یا یک کلینیک از چند مشاور و روانشناس تشکیل شود. به طور معمول، همه­ ی مشاوران سوابق و تجربه های یکسانی دارند . همچنین در کنار هم تجربه های خود از درمان و مشاوره را به اشتراک می­ گذارند.

مشاوران ممکن است درمان را به افراد در هر سن و جنسیتی از جمله کودکان دارای مشکلات رفتاری اختصاص بدهند. مراجعه­ کنندگان شامل کسانی هستند که خودشان به دنبال درمان هستند یا توسط دادگاه و سیستم قضایی به دریافت درمان موظف می­ شوند.

اگر به دنبال یک مرکزمشاوره خوب هستید، حتما باید از منطقه زندگی خود جستجو را شروع کنید. اما دلیل این کار چیست؟ اگر در منطقه خود مرکزی را پیدا کنید مطمئنا در بسیاری از مسائل مانند وقت و هزینه صرفه جویی خواهید کرد. اگر شما در منطقه ی شریعتی تهران زندگی می کنید و اخیرا در زندگی خود دچار مشکلاتی شده اید و به دنبال یک مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران می گردید، حتما ادامه ی مقاله را دنبال کنید.

مشاوره چیست؟

مشاوره که گاهی اوقات روان­ درمانی نیز نامیده می­ شود، یک مکالمه یا مجموعه ای از مکالمات بین مشاور و بیمار است. خدمات مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران معمولا بر روی یک مشکل تمرکز می کند. روان­ درمانی، مانند مشاوره مبتنی بر یک رابطه­ ی صمیمی بین مشاور و بیمار است. این نوع از درمان طی چند جلسه انجام می­ شود. معمولا جلسات روان­ درمانی بیشتر از مشاوره طول می­ کشد به طوری که درمان برخی از بیماران حتی ممکن است تا چندین سال طول بکشد. روان ­درمانی به جای محدود کردن مشکلات فردی، احساسات و الگوهای اخلاقی را در نظر می­ گیرد.

اگر بعد از این توضیحات برای انتخاب بین مشاوره و روان­ درمانی شک کردید، لازم است بگوییم که نگران نباشید. انتخاب بین این دو به اندازه یافتن یک مشاور خوب مهم نیست. تحقیقات نشان می ­دهد که یک ارتباط خوب بین مشاور و بیمار مهم ­ترین عامل در موفقیت آمیز بودن درمان است. اگر به دنبال یک مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران هستید، در مرکز فراز می توانید از خدمات مشاوره نوجوان، مشاوره خانواده، مشاوره شغلی و مشاوره ازدواج بهره ببرید.

چرا مشاوره انتخاب بهتری نسبت به دارو درمانی است؟

اگر به همین راحتی بود، می ­توانستید مشکلات روحی خود را با مصرف روزانه یک قرص حل کنید. اما حقیقت این است که مشکلات روحی و روانی دلایل زیادی دارند و درمان با استفاده از دارو نمی ­تواند آن را به سرعت برطرف کند.

دارو ممکن است به کاهش علائم خاص کمک کند اما ممکن است عوارض جانبی جدی داشته باشد از جمله خستگی، مشکلات گوارشی یا افزایش وزن. داروها نمی توانند روابط شما را بهبود ببخشند، به شما کمک نمی کنند تا بفهمید با زندگی خود چه کاری انجام دهید، یا به شما دیدی نمی دهند که چرا به انتخاب های ناسالم و مخرب در زندگی خود ادامه می دهید.

روان­ درمانی می ­تواند زمان­ بر و چالش برانگیز باشد، زیرا احساسات و افکار ناراحت کننده اغلب به عنوان بخشی از روند درمان ایجاد می­ شود. با این حال، درمان با استفاده از مشاوره مزایای طولانی مدت بیشتری نبست به دارو درمانی دارد.

ترتیب دادن جلسات در مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران چگونه است؟

اگر علاقه­ مند به دریافت خدمات در کلینیک و مرکز مشاوره ی فراز هستید، لطفا از روش های مختلف برقراری ارتباط استفاده کنید تا یکی از کارشناسان ما با شما تماس بگیرد. تا زمانی که تماس و اطلاعات شما تایید نشود جلسه و قرار ملاقاتی برای شما ثبت نخواهد شد.

با توجه به شرایط خود می توانید انواع درمان­ ها مانند، حضوری، تلفنی، فردی یا گروهی را انتخاب کنید. در جلسات حضوری، با هماهنگی شما و مشاور زمان هایی برای حضور در جلسات تعیین می شود که معمولا یک روز در هفته است. در درمان تلفنی، نسبت به حضوری ممکن است زمان یا تعداد جلسات متفاوت باشد. همچنین برای تماس تلفنی باید شرایط لازم برای تماس را فراهم کرد.

 6 نکته برای انتخاب مشاور مناسب

انتخاب مشاور یکی از مهم ­ترین و شخصی ­ترین تصمیماتی است که می­ گیرید. او در سلامت روانی و عاطفی شما دخالت دارد و شما را در بسیاری از تصمیمات برای رویارویی با چالش های زندگی راهنمایی می­ کند.

اولین و مهم­ ترین نکته این است که آیا مشاوری که شما انتخاب می کنید، تجربه ی کار و درمان موفقیت آمیز با فردی با همان شرایط شما را داشته است یا خیر. پیشنهاد ما به شما این است که زمانی را برای بررسی سوابق هر مشاور اختصاص دهید.

اگر یک مشاور را در یک مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران انتخاب می­ کنید، اما به این که آیا می­ توانید رابطه­ ی خوبی با او داشته باشید شک دارید، می توانید با خیال راحت با او صحبت کنید. او به شما کمک می کند تا نگرانی ها و شک های خود را برطرف کنید و در صورت تمایل شما را برای پیدا کردن مشاوری دیگر راهنمایی می­ کند. نکات دیگر را در ادامه خواهید خواند.

 • جنسیت را در نظر بگیرید

زن و مرد نیازهای متفاوتی با یکدیگر دارند. ممکن است یک مشاور مرد آن طور که یک مشاور زن شما را درک می­ کند، نباشد. جنسیت عامل مهمی در انتخاب مشاور است زیرا شما باید با مشاور خود احساس راحتی داشته باشید. شروع درمان و ایجاد رابطه با مشاور بستگی به شما دارد. برای انتخاب این موضوع و این که چه چیزی برای شما راحت تر است وقت بگذارید و فکر کنید.

 • نظرات بقیه­ ی مراجعه کنندگان را بخوانید

چیزی که دیگران در مورد یک مشاور می ­گویند، بینشی در مورد نحوه ­ی مشاوره او و همچنین نحوه عملکرد او ارائه می­ دهد. بررسی بیماران معمولا منعکس کننده تجربه ی آن ­ها در زمان انتظار، نوع رفتار و محیط مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران است.

 • سبک ارتباطی مشاور را بررسی کنید

مشاوری را انتخاب کنید که با او راحت صحبت کنید و از نیاز های خود بتوانید با او بگویید. هنگامی که برای اولین بار با مشاور ملاقات می کنید، یک سوال از او بپرسید و به نحوه­­ ی پاسخ دادن او توجه کنید. آیا او به سوالتان طوری که شما متوجه بشوید پاسخ می ­دهد یا اینکه وضعیت شما را درک کرده است؟ مشاوری را پیدا کنید که به شناختن شما علاقه­ مند باشد و شما در صحبت کردن با او مشتاق باشید و به او اعتماد کنید.

 • آیا بیمه شما درمان را پوشش می ­دهد؟

نکته ی دیگری که شاید برای شما مهم باشد، بررسی پوشش بیمه برای درمان است. برای این کار می توانید با ارائه دهنده ی خدمات بیمه ی خود تماس بگیرید یا اینکه از مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران که مد نظر شماست درباره ی پذیرفتن خدمات بیمه و صدور فاکتور سوال کنید.

 • در مورد اعتبار مشاور تحقیق کنید

مهم ترین فاکتور در تعیین مشاور دلخواه، اعتبار آن مشاور است. درباره ی سابقه ی او از اطرافیان یا کسانی که قبلا تجربه ی استفاده از خدمات او را داشته اند سوال کنید. رفتار او با مراجعه کنندگانش چگونه است، مخصوصا اگر خواستار مشاوره کودک یا نوجوان باشید. رفتار مشاور با کودک بسیار مهم است و در روند درمان او تاثیر زیادی می گذارد.

انتظاراتی که از مشاوره می­ توان داشت

قبل از اولین جلسه، باید با خودتان فکر کنید که چه انتظاراتی از درمان دارید. مشاوره فضای امنی را برای شما فراهم می­کند تا احساسات خود را بیان کنید و در مورد مسائلی که ممکن است بر سلامت روان شما تاثیر بگذارند، بگذرید.

همه می­­ خواهند بعد از پیدا کردن یک مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران و استفاده از خدمات درمانی احساس بهتری داشته باشند. بنابراین این پروسه نیازمند تلاش و زمان است. انتظار نداشته باشید که فقط با حضور در جلسات درمانی درمان شوید. انگیزه ی شما و تلاش خودتان تاثیرات زیادی در نتیجه مشاوره و درمان دارد.

یک مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران چه فاکتورهایی دارد؟

همه­ ی افراد برای درمان بیماری های روحی خود حساسیت بیشتری نسبت به بیماری های جسمی به خرج می­ دهند. یک مرکز مشاوره خوب در تهران دارای تیمی از متخصصان و مشاوران با تجربه است که با آن ها می­ توان به مجموعه وسیعی از مشکلات و نیازهای بیماران رسیدگی کرد.

مراکز مشاوره خوب زیادی وجود دارد که می تواند به افراد در زمینه ی طیف وسیعی از مسائل کمک کند. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده شما با مشکلی دست و پنجه نرم می کند، در جستجوی مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران دریغ نکنید. صحبت کردن با فردی که بی طرف است و بدون جانبداری راهنمایی های مفیدی ارائه می دهد، می تواند بسیار کمک کننده باشد.

مشاوران تجربیات و دانش خود را برای پاسخگویی به تغییراتی مانند افسردگی، مشکلات در روابط، غم و اندوه و بسیاری از مشکلات دیگر، چه به صورت فردی یا گروهی برای تمامی سنین از کودکان تا مشاوره نوجوان و بزرگسالان به کار می­ گیرند.

مزایا و ریسک های مشاوره

همانطور که می دانید هدف از مشاوره کمک به افرادی است که به نحوی درگیر استرس یا تنش های عصبی و افسردگی هستند. با شنیدن جمله معروف “پیشگیری بهتر از درمان است” به این نکته پی می بریم که مشاوره در یک مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و مزایای زیادی دارد. تصمیم گیری برای رفتن به روان­ درمانی و شرکت در مشاوره اقدامی آگاهانه و شجاعانه است و مزایایی در سوی رشد فردی و عاطفی دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • حمایت شدن در رسیدن به اهداف شخصی.
 • درمان جامع را تضمین می کند یعنی نه فقط یک مشکل خاص بلکه همه ی مشکلات خود را می توانید حل کنید.
 • آموزش صحیح در مورد مسائل رفتاری یا الگوهای تعامل.
 • توسط اطرافیان و خانواده خود کمتر قضاوت می شوید.
 • فرصت هایی برای تمرین و توسعه مهارت­ های جدید.
 • افزایش خودآگاهی و شناخت از انتخاب های خود در زندگی و روابط.
 • ابزارهایی را در اختیار شما قرار می­ دهد تا روابط بین فردی و درگیری هایی که ممکن است در طول زندگی شما به وجود بیاید را بهتر مدیریت کنید.
 • به شما امکان این را می ­دهد که روی تغییر باور های محدود کننده کار کنید.
 • بسیاری از مشکلات دنیای مدرن مانند کمال گرایی، مقایسه، کمبود عزت نفس و اعتماد به نفس را برطرف کنید.

ریسک ها و معایب

 • تجربه احساسات قوی و فوران احساسات.
 • بازگو کردن تمام مسائل شخصی .
 • وابستگی عاطفی به مشاور.
 • در مشاوره فردی امکان همدردی اطرافیان وجود ندارد.
 • به یادآوردن تجربه های دردناک و تروما.

 نزدیک ترین مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران

مراکز مشاوره معمولا خدمات متنوعی را ارائه می دهند. بنابراین می توانید با کمی جست و جو خدمات متناسب خود را پیدا کنید. اگر مطمئن نیستید به چه چیزی نیاز دارید، مشاوران مرکز می توانند به شما در پیدا کردن آن کمک کنند. یک مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران می تواند خدمات یا راهنمایی هایی برای بهبود زندگی شما در اختیارتان قرار دهد. شاید از خود بپرسید که آیا مشاوره ارزش صرف وقت و هزینه را دارد؟ پاسخ این است که بله، مشاوره به شما کمک می کند که در زندگی خود چگونه با استرس کنار بیایید و بر چالش ها غلبه کنید. اگر با مشکلات روانی و روحی دست و پنجه نرم می کنید به هیچ وجه برای گرفتن کمک وقت را تلف نکنید.

شما در صورت نیاز به خدمات مرکز مشاوره خوب در شریعتی تهران می توانید از مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره فراز به صورت حضوری، تلفنی و یا تماس تصویری مشاوره دریافت کنید.

برای گرفتن وقت و هماهنگی با شماره تلفن همراه 09371178718 و یا شماره تلفن های 02122640332 و 02188672553 تماس بگیرید.

مشاوره تغییر شغل

مشاوره تغییر شغل

مشاوره تغییر شغل 

مشاوره تغییر شغل بخش بسیار مهمی از زندگی افراد است و خیلی مهم است که فرد از شغل خود رضایت داشته باشد و از آن لذت ببرد. اما بعضی مواقع نارضایتی شغلی بسیار زیاد است و ممکن است که به خستگی شغلی ختم شود. در این شرایط بهترین کار، اقدام به مشاوره شغلی است. با توجه به برخی نکات و بررسی تمامی جوانب، اقدام به تغییر شغل کنید. در بعضی مواقع نیز نارضایتی شغلی به دلایل کوچکی همچون یکنواختی در زندگی و عدم پیشرفت است. با شناسایی حل این مشکلات می توانید نارضایتی شغلی خود را تا حد زیادی کاهش دهید.  

تغییر شغل 

شغل بخش مهمی از زندگی افراد است و رضایت از آن بسیار اهمیت دارد. ممکن است که افراد از شغل خود خسته شوند و یا به دلایل مالی و عدم رضایت شغلی اقدام به تغییر شغل کنند. اما تغییر شغل اقدام راحتی نیست و افراد از آن ترس دارند. چرا که ممکن است کار جدید نیز به آن خوبی که فکر می کنند نباشد و با آن نیز دچار مشکل شوند. 

برای اطمینان از لزوم تغییر شغل میزان نارضایتی و مشکل با شغل را ارزیابی کنید و سپس سازگار با آن تصمیم بگیرید. گاهی اوقات نارضایتی شغلی فقط به دلیل مشکلات کوچکی همچون یکنواختی در کار است و با مشاوره تغییر شغل نیز مشکل از بین نمی رود. با حل این مسائل می توانید مشکل خود را برطرف کنید. 

 زمان مشاوره تغییر شغل 

هیچ زمان مشخصی برای تغییر شغل وجود ندارد و این موضوع را تنها خود افراد می توانند مشخص کنند. مناسب ترین زمان برای تغییر شغل زمانی است که شما متوجه یک یا چند مورد از موارد شوید.

 اولین و مهم ترین نیاز هر کدام از ما درآمد است. در حقیقت کار می کنیم تا برای تامین نیاز هایمان پول کافی داشته باشیم. اما بعضی مواقع شغل هایی که انتخاب کرده ایم درآمد کافی ندارند. این موضوع می تواند تمامی بخش های دیگر زندگی شما را تحت تاثیر خودش قرار دهد. به همین دلیل اگر شغلی که دارید و تلاشی که می کنید با دستمزدی که به دست می آورید همخوانی ندارد بهتر است به فکر تغییر محیط کاری یا تغییر شغل خود باشید. 

علاقه نداشتن به کاری که انجام می دهیم می تواند آن را بسیار طاقت فرسا کند. شما هر روز زمان زیادی را در محل کار خود می گذارنید. اگر قرار باشد به این محیط و کاری که انجام می دهید علاقه نداشته باشید احتمالا مشکلات بسیاری مثل خستگی شغلی را تجربه خواهید کرد. یا بدتر از آن شما بخشی از عمر خود را هدر داده اید. در نتیجه بی علاقه بودن به شغلی که دارید می تواند دلیل خوبی برای تغییر آن باشد. 

  مواردی که باید در زمان تغییر شغل به آن توجه کرد:

 • پیشرفت یکی از خواسته های همه انسان ها است. هیچ کس دوست ندارد در جایی که هست برای همیشه باقی بماند. داشتن شغل یکی از راه هایی است که شما را به پیشرفت می رساند. علاوه بر اینکه می توانید در محیط کاری تان به صورت مستقیم پیشرفت کنید، با کسب درآمد و به صورت غیر مستقیم نیز جنبه های مختلف زندگی تان را بهتر خواهید کرد. اما بعضی از شغل ها اجازه این پیشرفت را به شما نمی دهند. در حقیقت گاهی اوقات شما جایی گیر کرده اید که امکان پیشرفت وجود ندارد. این موضوع می تواند یکی دیگر از دلایلی باشد که شما را به سمت تغییر شغل می کشاند. 
 •  شان اجتماعی پایین یکی دیگر از دلایلی است که باعث گرایش به مشاوره تغییر شغل می شود. احترام یکی از نیاز های اساسی برای هر انسانی است. به همین دلیل اگر فردی در جایی قرار بگیرد که احساس کند دیگران احترامی که باید را برای او قائل نیستند حق دارد که به تغییر شرایط فکر کند. 

دلیل های تغییر شغل 

یکی از دلایل مهم تغییر شغل، نداشتن امنیت شغلی است. 

امنیت شغلی موضوعی است که به طور مستقیم در میزان رضایت مندی افراد اثر می گذارد. 

موضوع مورد اهمیت دیگر روابط شغلی مناسب است.  

مشکلات رفتاری همکاران و مسائل مختلف کاری در طول روز بیشترین اثر را بر اعصاب و روان می گذارد. 

همکاران ما بخش مهمی از روز را در کنار ما هستند و اگر محیط کار دارای شرایط متشنج باشد، قطعا می تواند یکی از دلایل تغییر شغل باشد. 

تغییر شغل دلایل دیگری چون افزایش حقوق، تغییر پایه، افزایش مهارت و… را نیز دارد. 

نکاتی که در تغییر شغل باید به آن ها توجه کرد: 

تغییر شغل گاهی اوقات می تواند زندگی شما را به سمت شرایط بهتر تغییر بدهد. با این حال اگر به برخی نکات دقت نداشته باشید احتمال اینکه درگیر مشکلات بسیاری بشوید نیز وجود دارد. به همین دلیل بهتر است مثل هر کار دیگری قبل از تصمیم گیری برای مشاوره تغییر شغل هم به خوبی فکر کنید.

نکاتی برای تغییر شغل 

ناگهانی تصمیم نگیرید 

تصمیم های ناگهانی بسیاری از مواقع نتیجه خوبی ندارند. به همین خاطر بهتر است از آن ها دوری کنید. پس عجله نکنید، اگر به ذهن تان رسیده که بهتر است شغلتان را تغییر بدهید، درباره ی آن به خوبی فکر کنید. جنبه های مختلف آن را بررسی کنید و اگر واقعا به این نتیجه رسیدید که این کار به صلاح تان است آن را انجام بدهید. یادتان باشد که همیشه فرصت برای بیرون آمدن از شغل فعلی تان را دارید. پس بهتر است در انجام آن خیلی هم عجله نکنید. 

آیا شرایط بهتری در انتظار شماست؟ 

آینده بینی یکی از مهم ترین نکات در مشاوره تغییر شغل است. به خوبی شغلی که می خواهید برعهده بگیرید را بررسی کنید. آیا وقتی وارد آن بشوید شرایط بهتری خواهید داشت؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است می توانید به تغییر شغل کمی جدی تر فکر کنید. 

جنبه های مثبت و منفی را ارزیابی کنید 

زمانی را با خودتان خلوت کنید. تمامی جنبه های مثبت و منفی تغییر شغلی که می خواهید بدهید را روی یک برگه کاغذ بنویسید. به هر گزینه از یک تا ده نمره ای بدهید. سپس نمره های هر طرف را جمع بزنید، و با خودتان به این سوال پاسخ دهید که آیا واقعا جنبه های مثبت شغل جدید بیشتر از جنبه های منفی آن است؟ 

 

شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز با بهترین و با تجربه ترین مشاورین روانشناس مرکز مشاوره فراز، ارتباط مستقیم تلفنی برقرار کنید. در صورت درخواست مشاوره تلفنی می توانید با شماره های  02122640332 ، 02122612304 ، 02188672553 تماس برقرار نمایید. 

 

 

 

مشاوره خانواده تلفنی در تهران

مشاوره خانواده تلفنی در تهران

مشاوره خانواده تلفنی در تهران

مشاوره خانواده تلفنی در تهران چیست؟ گاهی اوقات ما برای سلامت روان یا چالش های زندگی خود به کمک نیاز داریم و تصمیم می گیریم با یک روانشناس صحبت کنیم. با این حال، تعیین قرار ملاقات، یافتن زمانی در روز برای رفت و آمد به کلینیک یا مطب آن‌ها و پرداخت صدها دلار در هر جلسه، درمان حضوری را به یک دردسر تبدیل می‌کند. خوشبختانه، گزینه های راه دور بیشتری از جمله درمان تلفنی در دسترس هستند.

مشاوره خانواده تلفنی در تهران، می‌تواند به شما در مورد مسائل و نگرانی‌های مشابهی که با یک درمانگر مجاز در درمان سنتی رسیدگی می‌کنید، کمک کند. به عنوان مثال، مشاوره تلفنی می‌تواند به رویدادهای محل کار، مسائل مربوط به خانواده، مدیریت دارو، مسائل مربوط به روابط، یا حتی اتفاقات کاملاً تصادفی که می‌تواند باعث ایجاد احساس اضطراب یا افسردگی در شما شود کمک کند. اگر این مشکل مکرر در زندگی شماست، در مورد خدمات مشاوره تلفنی آنلاین یا مربی زندگی تحقیق کنید.

وقتی در درمان آنلاین شرکت می‌کنید، می‌توانید با درمانگران دارای مجوز در جلسات ویدیویی زنده، تلفنی، از طریق ایمیل یا پیام‌رسانی نامحدود صحبت کنید. مشاوره آنلاین خدمات مشابهی را برای گفتگو درمانی فردی، زوج درمانی، مشاوره ازدواج و خانواده درمانی ارائه می دهد، به جز اینکه به جای اینکه مجبور باشید به مطب درمانی بروید، می توانید به صورت آنلاین درمان شوید. در این مقاله در مورد چگونگی دریافت مشاوره تلفنی در زمان و مکان مورد نیاز صحبت می کنیم. بیایید با صحبت در مورد آنچه که خدمات مشاوره تلفنی می تواند برای شما انجام دهد شروع کنیم.

مشاوره خانواده تلفنی به سادگی با درمانگر، مشاور، روانشناس یا مربی زندگی خود از طریق تلفن کار می کند.

اگر به دنبال مشاوره فردی، زوج درمانی، روان درمانی یا شکل دیگری از درمان هستید، می توانید به جای استفاده از روش های درمانی سنتی، که اغلب به عنوان درمان حضوری از آن یاد می شود، از طریق تلفن با مشاور خود ملاقات کنید.

این شکل از مشاوره یکی از چندین گزینه درمانی آنلاین است. یکی دیگر از گزینه های رایج و موثر مشاوره آنلاین، مشاوره ویدیویی است. در مشاوره تصویری، شما با مشاور خود در جلسات ویدیویی ملاقات می کنید. مشاوره تلفنی و ویدئو کنفرانس هر دو ابزار موثری برای کار با یک متخصص سلامت روان هستند.

مشاوره خانواده تلفنی در تهران، نهایت راحتی و آسایش را در مشاوره ارائه می دهد. رفت و آمد به مطب درمان را حذف می کند و به شما امکان می دهد تا از خانه راحت در قرار ملاقات خود شرکت کنید.

یک جلسه مشاوره تلفنی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

فقط به این دلیل که رویدادها همیشه تحت کنترل شما نیستند، به این معنی نیست که باید احساسی را که آنها در شما ایجاد می کنند را بپذیرید. صحبت با یک درمانگر مجاز، چه به صورت حضوری یا تلفنی، می تواند به شما کمک کند تا درد عاطفی خود را کاهش دهید و راه حل یا پذیرش موقعیت هایی را که در آن تجربه می کنید بیابید.

درمان آنلاین، تلفنی یا از راه دور بخشی از حوزه وسیع تر روانپزشکی از راه دور است. این خدمات حمایتی بهداشت روان مبتنی بر راه دور می تواند شامل عناصری مانند چت متنی یا کنفرانس ویدیویی برای مشاوره آنلاین باشد. درمان آنلاین، ویدئو درمانی زنده و مشاوره تلفنی برای همه در دسترس است، نه تنها کسانی که مشکلات جدی سلامت روانی مانند اضطراب مزمن یا افسردگی بالینی را تجربه می کنند.

اشتراک در خدمات تلفن، ایمیل و پیام درمانی بسیار ارزان است (و در برخی موارد حتی رایگان). خدمات درمانی رایگان ازدواج و زوج درمانی به صورت خدمات و مشاوره تماس رایگان با درمانگر مجاز در دسترس است.

استفاده از مشاوره خانواده تلفنی در تهران، به شما امکان می دهد در هر زمانی از شبانه روز به یک درمانگر واجد شرایط و دارای مجوز دسترسی داشته باشید. هر زمان که به یک تکه سنگی برخورد کردید و به مشاوره عینی، حمایت و شخصی نیاز داشتید که بتواند دیدگاه کمی در مورد رویدادهای زندگی ارائه دهد، آنها در کنار شما خواهند بود.

به طور معمول، شما به یک درمانگر خاص منصوب می شوید که پیشرفت و سابقه شما را پیگیری می کند. اگر اولین متخصص بهداشت روانی که با او در تماس هستید به هر دلیلی مناسب شما نیست، درخواست یک مشاور دیگر مشکلی ندارد.

دلایل استفاده از مشاوره خانواده تلفنی در تهران:

 • نمی توانید یک مشاور یا درمانگر واجد شرایط در این نزدیکی پیدا کنید
 • از ملاقات حضوری با یک مشاور یا درمانگر احساس راحتی نکنید
 • نیاز دارید یا ترجیح می دهید از خانه در قرار ملاقات خود شرکت کنید

اگر به دنبال خدمات مشاوره آنلاین هستید، امیدواریم فرصت های مشاوره تلفنی ما پاسخگوی نیازهای شما باشد و به شما کمک کند خدمات بهداشت روانی مناسبی را تضمین کنید.

مشاوره خانواده تلفنی در تهران چگونه کار می کند؟

اگر تصمیم دارید مشاوره تلفنی را دنبال کنید، مشاور، درمانگر، روانشناس یا مربی زندگی شما به سادگی در زمان جلسه با شما تماس می گیرد. فقط مطمئن شوید که شماره تلفن دقیق را به ارائه دهنده خود داده اید، خدمات دارید و آماده پاسخگویی به تماس او در زمان قرار برنامه ریزی شده هستید!

جلسات ویدئو کنفرانس مشابه هستند، فقط به جای پاسخ دادن به تماس ارائه دهنده خود در زمان قرار ملاقات، روی یک پیوند وب ساده کلیک می کنید که در آن می توانید از طریق چت تصویری با ارائه دهنده خود ارتباط برقرار کنید. اگر به ویژگی تعامل چهره به چهره در مشاوره حضوری اهمیت می دهید، مشاوره کنفرانس ویدئویی ممکن است گزینه مشاوره آنلاین مناسبی برای شما باشد.

تیم فراز مشاور سال هاست که خدمات مشاوره درمانی آنلاین از جمله مشاوره تلفنی را ارائه می دهد. چرا؟ زیرا می دانیم که مشاوره تلفنی راه حل بسیاری از مشکلاتی است که افراد در پیگیری یا دریافت خدمات سلامت روان با آن مواجه می شوند.

برای مثال، آنها ممکن است نتوانند درمانگر یا مشاوری را در منطقه خود بیابند که برای مسائل خاص سلامت روانی آنها خدمات ارائه می دهد. یا رفت و آمد آنها به مشاوره هر هفته باعث شده است که آنها بیش از چند بار در جلسه خود تاخیر داشته باشند. دیگران ممکن است به سادگی از صحبت کردن با یک مشاور، درمانگر، روانشناس یا مربی احساس ناراحتی کنند.

خوشبختانه، درمان آنلاین به مشتریان این امکان را می دهد تا ارائه دهنده ای را پیدا کنند که نیازهای خاص آنها را برآورده کند. همچنین به مشتریان این امکان را می دهد که هر هفته در جلسات خود بدون هیچ زحمتی رفت و آمد شرکت کنند و به آنها این امکان را می دهد که در مورد موضوعات دشوار با مشاور خود صحبت کنند.

چرا مشاوره تلفنی ممکن است برای شما مناسب باشد؟

در حالی که بسیاری از مزایای درمان از طریق تلفن، ایمیل و پیام‌رسانی همان مزایایی است که از جلسات حضوری با درمانگران مجاز یا خانواده‌درمانگران دریافت می‌کنید، مزایایی وجود دارد که فقط از طریق این گزینه یا گزینه‌های مشابه می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید. مثل مشاوره آنلاین.

مشاوره تلفنی می تواند به غلبه بر انگ درمان کمک کند

یک انگ اجتماعی وجود دارد که بیماری روانی و سلامت روان را احاطه کرده است. افراد زیادی در جامعه نظرات نادرستی در مورد کسانی که با چالش های سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند، تشکیل داده اند. این می‌تواند افرادی را که با چالش‌های سلامت روان مواجه هستند از جستجوی آشکار کمکی که نیاز دارند منصرف کند.

هنگامی که افراد می توانند از خدمات مشاوره تلفنی، ایمیل و پیام رسانی استفاده کنند، مجبور نیستند به دفتر مراجعه کنند و با دیگران در مورد قرار ملاقات خود با خبر شوند. تله درمانی بسیار خصوصی تر است، به این معنی که احتمال کمتری دارد که دیگران متوجه شوند.

دسترسی به مشاوره خانواده تلفنی در تهران آسان است

اکثر مردم این روزها به راحتی به تماس نامحدود دسترسی دارند. با این حال، همه افراد به دلایل مختلف به راحتی به حضور در نشستن رو در رو با یک درمانگر دسترسی ندارند. برخی از دلایلی که افراد نمی توانند در مطب خود به مشاور مراجعه کنند عبارتند از:

 • معلولیت های جسمی
 • دسترسی به وسایل حمل و نقل وجود ندارد
 • برنامه های شلوغ
 • اضطراب اجتماعی

اما با مشاوره تلفنی نیازی به خروج از منزل نیست. درعوض، مردم می‌توانند بدون برخواستن از کاناپه، کمک مورد نیاز خود را دریافت کنند.

ممکن است مراجعه به یک درمانگر برای قرارهای منظم دشوار باشد. چیزی که این کار را سخت تر می کند این است که بسیاری از درمانگران حضوری فقط از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر کار می کنند. بنابراین بسیاری از افراد شاغل نمی توانند بدون مرخصی از محل کار، قرار ملاقات بگذارند. با چنین بازه زمانی محدودی برای دسترسی به مراقبت های بهداشت روانی، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم از آن چشم پوشی کنند.

با این حال، خدمات درمانی آنلاین و مشاوره تلفنی معمولاً بسیار انعطاف پذیرتر هستند. این خدمات به هزاران درمانگر در سراسر کشور (یا حتی جهان) دسترسی دارند و همه آنها برنامه های کاری مختلفی دارند. بنابراین، این بدان معناست که احتمال بیشتری وجود دارد که یک درمانگر را پیدا کنید که بتواند با برنامه پرشتاب شما کار کند.

شما می توانید از هر کجا با یک مشاور صحبت کنید

مشاوره خانواده تلفنی در تهران نه تنها با برنامه شما منعطف تر است، بلکه به شما امکان می دهد مراقبت های بهداشت روانی را از هر کجا دریافت کنید. این بدان معناست که می توانید در زمان استراحت ناهار در محل کار یا در ساحل در حالی که در تعطیلات با خانواده خود هستید، در ماشین خود بنشینید. در لحظاتی که بیشترین نیاز را دارید به کمک دسترسی دارید.

مقرون به صرفه تر است: درمان یک تماس است

جلسات حضوری، به ویژه جلسات خصوصی، ممکن است گران باشد. پرداخت هزینه خدمات مشاوره تلفنی، ایمیل یا پیام رسانی بسیار مقرون به صرفه تر است، که می تواند به شما این شانس را بدهد که کمک مورد نیاز خود را دریافت کنید. وقتی مجبور هستید برای هر قرار ملاقات صدها دلار بپردازید، ممکن است دلسرد کننده باشد زیرا ممکن است فقط بتوانید تعداد محدودی قرار ملاقات را بپردازید. با این حال، با یک گزینه مقرون به صرفه تر، می توانید هر بار که به آن نیاز دارید، کمک مورد نیاز خود را دریافت کنید.

 مزایای اضافی تلفن درمانی

ممکن است تعجب کنید که چرا برخی از ارائه دهندگان سلامت روان و روانشناسان واجد شرایط ترجیح می دهند به جای اجاره دفتر برای ارائه خدمات خود، به صورت آنلاین کار کنند. خوب، درست مانند سایر افراد، متخصصان سلامت روان نیز بچه دارند، بازنشسته هستند یا ترجیح می دهند به دلایل دیگر در خانه کار کنند.

روانپزشکی از راه دور به آنها آزادی انجام این کار را می دهد و در عین حال خدمات ارزشمندی را به نیازمندان ارائه می دهد. بنابراین، این خدمات درمانی نه تنها برای بیماران بلکه برای درمانگران نیز مفید است.

آیا مشاوره تلفنی موثر است؟

با افزایش محبوبیت مشاوره خانواده تلفنی در تهران، تحقیقات بیشتری برای کشف و درک اثربخشی مشاوره تلفنی در حال انجام است. با توجه به تمام این تحقیقات که در زمینه مشاوره تلفنی انجام شده است، گزینه موثری برای درمان:

 • بیماری های روانی مانند افسردگی، اضطراب، اختلال سوء مصرف مواد و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)
 • سایر چالش‌های زندگی مانند استرس، اعتماد به نفس پایین، مسائل مربوط به رابطه، آسیب‌های روحی، عدم موفقیت شغلی و موارد دیگر است.

بنابراین، اگر به دنبال درمان افسردگی، زوج درمانی، مشاوره ازدواج، تروما درمانی، مشاوره مدیریت استرس یا شکل دیگری از درمان هستید، مشاوره تلفنی یک گزینه عالی است.

می توانید یک درمانگر یا مشاور با مهارت های مناسب برای رفع نیازهای خاص خود بیابید و از طریق تلفن مشاوره دریافت کنید.

علاوه بر این، گزینه‌های درمانی آنلاین و تلفنی معمولاً به شما دسترسی بیشتری نسبت به درمان سنتی به درمانگر خود می‌دهند. به عنوان مثال، برای هزینه های اضافی ممکن است بتوانید چندین بار در هفته با درمانگر خود تماس بگیرید، یا ممکن است یک گزینه پیام متنی رایگان 24/7 داشته باشید، بنابراین می توانید هر زمان که نیاز داشتید با درمانگر خود تماس بگیرید.

جمع بندی

شواهد نشان می دهد که پلتفرم های درمانی پیشرفته با گوشی های هوشمند می توانند به رفع علائم طیف گسترده ای از نگرانی های سلامت روان کمک کنند. در یک مطالعه جامع، محققان اثربخشی و دسترسی به درمان‌های تلفن همراه را بررسی کردند و دریافتند که مشاوره تلفنی می‌تواند شکل مفیدی از درمان باشد. این گزارش کاربردهای درمان پیشرفته با گوشی هوشمند را برای تعدادی از اختلالات سلامت روان از جمله اسکیزوفرنی، اختلال مصرف مواد و اختلال دوقطبی ارزیابی کرد و نتیجه گرفت که مزایای این منابع گسترده است. این یافته‌ها با یافته‌های تعدادی از مطالعات دیگر، از جمله گزارش‌هایی در مورد سودمندی درمان تلفن همراه در مواجهه با افسردگی، اضطراب و تعدادی دیگر از مسائل سلامت روان مطابقت دارد.

همچنین انواع مختلفی از درمان ها به صورت آنلاین برای شما در دسترس است، مانند مشاوره نوجوان، مشاوره غرور، درمان شناختی رفتاری، فرد درمانی و موارد دیگر.

شما درصورت نیاز به خدمات مشاوره خانواده تلفنی در تهران، می توانید از مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره فراز به صورت حضوری، تلفنی و یا تماس تصویری مشاوره دریافت کنید. برای گرفتن وقت و هماهنگی با شماره تلفن همراه  09371178718   و یا شماره های تلفن 02122640332 و 02188672553 تماس بگیرید.

 

مشاوره نوجوان در تهران

مشاوره نوجوان در تهران

همه ی کسانی که در تهران و سایر شهر ها زندگی می کنند، هنگام مواجهه با مشکل و به خطر افتادن سلامت روان می توانند در صورت دسترسی از خدمات مشاوره نوجوان در تهران استفاده کنند.

نوجوانی مرحله ای مهم و انتقالی از زندگی است. یک فرد در دوران نوجوانی تغییرات عمیقی را از نظر جسمی، عاطفی، اجتماعی و شناختی تجربه می کند. به همان اندازه که این تغییرات می تواند مفید باشد، به همان اندازه هم می تواند چالش های زیادی را به وجود بیاورد. این چالش ها باعث ایجاد خشم، تنهایی، سردرگمی و اضطراب، نه تنها برای نوجوانان، بلکه برای خانواده آنان نیز می شود.

ممکن است این موارد پیش بیاید که فرزند شما زمان کمتری را با شما و خانواده می گذراند و زمان بیشتری را در اتاق خود سپری می کند. نمرات او در مدرسه کاهش یافته و دچار افت تحصیلی شده است. حتی ممکن سات خلق و خوی او نیز تغییر کرده باشد و بیش از پیش پرخاشگر شده باشد و به راحتی عصبانی می شود.

شما به عنوان والدین، نگران فرزندتان می شوید اما وفتی از او درباره ی مشکلاتش یا رفتارش سوالی می پرسید، از جواب دادن طفره می رود یا می گوید من مشکلی ندارم.

اگر در این دوره از زندگی فرد بتواند از حمایت ومشاوره نوجوان حرفه ای برخوردار شود، بدین ترتیب یاد می گیرد تا چگونه به طور موثر عوامل استرس زا و انتقال آن به بزرگسالی را مدیریت کند.

رابطه ی بین نوجوانان و سلامت روان

طبق مشاهدات، تقریبا نیمی از تمام بیماری های روانی در سن 14 سالگی ظاهر می شوند،با این حال بیشتر آن ها شناسایی نشده باقی می مانند و درمان نمی شوند.

شناسایی و درمان این نوع مشکلات سلامت روان در مراحل اولیه زندگی، شرایط جسمی و روانی آینده یک نوجوان را تا بزرگسالی بهبود می بخشد. درمان زودهنگام مسائل مربوط به سلامت روان می تواند به پیشگیری از شدت یافتن آن کمک کند و به نوجوان اجازه می دهد تا مهارت های مهم مدیریتی را توسعه دهد.

ژنتیک اغلب به اشتباه، به عنوان بزرگ ترین عامل تعیین کننده در ایجاد یک بیماری روانی تعبیر می شود. بسیاری از عوامل خارجی می توانند در ایجاد بیماری نقش داشته باشند و متغیر های زیادی نیز نوجوان را  آسیب پذیر تر می کند.

مصرف مواد مخدر و بیماری های روانی میلیون ها نوجوان را تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال، برآورد ها نشان می دهد تقریبا نیمی از کسانی که مشکلات سلامت روان دارند خدمات درمانی را دریافت می کنند.

آیا فرزند شما گوشه گیر است؟

همانطور که نوجوانان شروع به کشف هویت بزرگسالی خود می کنند، معمولا سطح بالایی از استرس و اضطراب را تجربه می کنند. آن ها در تلاش هستند تا خود را کشف کنند و راه هایی بیابند تا با وضعیت جدید خود در بزرگسالی کنار بیایند و بفهمند که چگونه باید در محیط های اجتماعی که به سرعت در حال تغییر هستند سازگاری داشته باشند.

بسیار مهم است که نوجوانان در تلاش هایشان برای بلوغ و گرفتن جایگاه خود در دنیای بزرگسالان تشویق و حمایت شوند. اگر فرزند شما در حال تلاش برای مدیریت احساسات خود در این زمان است مشاوره نوجوان در تهران می تواند انتخاب مفیدی باشد.

خودکشی یکی از علل اصلی مرگ و میر در نوجوانان است. در دهه ی اخیر میزان کسانی که میل به بازگو تا توضیح دادن افکار خودکشی را دارند رو به کاهش است. بر اساس تحقیقات عوامل خودکشی نوجوانان می تواند شامل افسردگی، مشکلات تحصیلی و زورگویی، مشکلات ارتباطی با والدین، استفاده از سلاح های سرد یا گرم و مصرف مواد مخدر یا توهم زا باشد.

افسردگی نیز یکی از علل مهم در گوشه گیری نوجوانان است. تقریبا از هر 18 نوجوان یک نفر دارای علائم افسردگی است. گوشه گیری آن ها با کاهش کیفیت زندگی، روابط بین فردی و کاهش عملکرد همراه است. همچنان خودکشی عامل اصلی مرگ در نوجوانان است؛ پس پزشکان و مشاوران باید از بیماران نوجوان در مورد علائم افسردگی یا خودکشی سوال کنند.

مشاوره نوجوان در تهران چیست و چگونه انجام می شود؟

مشاوره نوجوان شکلی تخصصی از مشاوره فردی است که برای رفع نیاز های منحصر به فرد نوجوانان در جامعه طراحی شده است. بسیاری از آنان با ایده کمک گرفتن از مشاور مخالفت می کنند، به همین دلیل است که انتخاب یک مشاور حرفه ای و با تجربه هنگام کار با نوجوانان بسیار مهم است.

نوجوان باید با مشاوری که با او همکاری می کند راحت باشد و احساس صمیمیت کند تا بتواند در مورد احساسات و مسائل و مشکلات خود صحبت کند تا در نهایت راه حلی برای آن مشکلات بیابند.

بزرگترین فایده ای که مشاور می تواند برای بیمار خود فراهم کند، حس امنیت و قضاوت نکردن است که در آن نوجوان می تواند درباره ی شخصی ترین مسائل خود صحبت کند. این مکالمات صرفا برای رشد و آرامش ذهن نوجوانان مفید و ضروری است.

مشاوره نوجوان در تهران باعث می شود که فرد به جای سرکوب کردن، احساسات خود را بیان کند در نتیجه میزان پذیرش احساسات نیز بالا می رود. سرکوب احساساتی مانند خشم، غم یا ناامیدی سبب ایجاد استرس می شود و بر بدن تاثیر می گذارد. بسیاری از نوجوانان از خجالت یا احساس ترس و طرد شدن درباره ی مسائل و احساسات خود با خانواده صحبت نمی کنند. داشتن یک راهنما یا مشاور از نظر فیزیکی و عطفی بسیار تسکین دهنده است.

جلسات مشاوره نوجوانان

مشاوره نوجوان یک نوع درمان عملی و راه حل محور است. مشاور شما کار های زیر را انجام می دهد:

 • راه هایی را برای حمایت از فرزندتان توصیه می کند
 • پیشرفت ها را با شما جشن می گیرد
 • برنامه را مرور می کند و پیشرفت های که بدست می آید را یادآوری می کند.
 • هم با والدین و هم با نوجوان صحبت می کند تا درک واضحی از جلسات را بدست آورید

چرا باید مشاوره نوجوان در تهران را برای فرزند خود انتخاب کنم؟

یک نکته که باید آن را در نظر داشته باشید این است که، اگر چه نوجوانان در حال تبدیل شدن به بزرگسالان هستند اما هنوز هم بسیار کودک هستند. نوجوانان از نظر جسمی، عاطفی و روانی دستخوش تغییرات زیادی می شوند که مقابله با آن ها می تواند چالش برانگیز باشد.

مغز آن ها هنوز در حال شکل گیری است بنابراین مثل بزرگسالان قدرت تصمیم گیری لازم را ندارند. در همین زمان بدن آنان نیز در حال رشد است و ممکن است با عوارض بلوغ و تغییرات هورمونی هم دست و پنجه نرم کنند.

عوامل استرس زای بیرونی می تواند به راحتی نوجوانان را از بین ببرند، حتی اگر آن ها با مسائلی که از نظر افراد بالغ کوچک به نظر برسند. علاوه بر این، رواج شبکه های اجتماعی در فرهنگ امروزی با مقایسه کردن خود و کاهش عزت نفس مرتبط است. بدتر از همه، نوجوانان امروزی زمان کمتری را با خانواده می گذرانند زیرا والدین زمان زیادی را در محل کار می گذرانند.

هنگامی که نوجوانان به نقطه ای می رسند که نمی توانند به طور موثر استرس های مدرسه ، خانواده یا اجتماعی را کنترل کنند، مشاوره نوجوان در تهران می تواند به آن ها کمک کند تا آن ها را کنترل کنند.

میزان موفقیت مشاوره نوجوانان

در واقع، تحقیقات نشان می دهند که از هر 3 نوجوان دو نفر از مشاوره نوجوان رضایت دارند. بسیاری از والدین پس از این که متوجه می شوند فرزند آن ها با مشکلات رفتاری و تحصیلی دست و پنجه نرم می کند و نیاز به درمان دارد، گزینه ی مشاوره نوجوان در تهران را در نظر می گیرند. وقتی تصمیم می گیرید که فرزند خود را به جلسات مشاوره بفرستید نه تنها به او فرصت می دهید که مشکلات فعلی اش را حل کند، بلکه باعث می شود که به رفتار ها و مشکلاتش در گذشته نیز توجه کند و درصدد حل آن ها بربیاید.

مشاوره نوجوان در تهران چگونه می تواند کمک کننده باشد؟

درمان می تواند به نوجوانان همانند بزرگسالان کمک کننده باشد. نکته اصلی این است که بسیاری از نوجوانان می توانند از صحبت با یک مشاور بهره ببرند. موارد زیر مسائل رایجی است که در مشاوره نوجوان در مرکز تهران به آن ها اشاره می کنیم:

 • تاخیر در رشد
 • طلاق والدین
 • اختلالات یادگیری
 • قلدری یا زورگویی
 • مسائل رفتاری
 • مسائل عاطفی
 • تروما
 • مهاجرت یا نقل مکان به یک شهر جدید

اگر فرزندتان از این مشکلات رنج می برد یا فکر می کنید که باید با یک مشاور صحبت کند، احتمالا استفاده از خدمات مرکز مشاوره فراز گزینه ی خوبی خواهد بود.

مراحل درمان و مشاوره نوجوان در تهران

از آنجایی که مغز نوجوانان با بزرگسالان متفاوت است، درمان آنان نیز با هم تفاوت دارند. مواردی که والدین می توانند در صورتی که فرزندشان تحت درمان است در نظر داشته باشند:

 • مهم ترین بخش هر رابطه درمانی اعتماد و ارتباط با مشاور است و این امر به ویژه برای نوجوانان صادق است. این بدان معناست که نوجوان باید یک درمانگر داشته باشد که بتواند به او اعتماد کند و با او کنار بیاید.
 • همانطور که گفتیم درمان نوجوانان بسیار متفاوت تر از بزرگسالان است. والدین ممکن است نگران این باشند که چرا فرزند من دائما در حال کار با تلفن همراه و چت کردن است. اما باید این نکته را در نظر داشت اگر نوجوان با روش هایی که با آن راحت تر است با مشاور خود گفت و گو کند، بیشتر می تواند احساسات و مسائل خود را بیان کند در نتیجه میزان اثر بخشی درمان نیز بالاتر خواهد رفت.
 • اگر فرزندتان نیاز به درمان دارد نیازی به نگرانی نیست. والدین نمی توانند همه ی رفتار های فرزندشان را کنترل کنند؛ به ویژه امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع و اقسام مشکلات می توانند به وجود بیایند. پس این مورد نشان دهنده تربیت بد و کامل بودن والدین نیست.

چه نوع سرویس هایی در درمان نوجوانان به کار می رود؟

هر فردی برای ارتباط گرفتن با بقیه افراد با برخی از روش های موجود راحت تر است. گاهی اوقات بحث در مورد یک موضوع خاص ممکن است از طریق چت کردن آسان تر از مکالمه باشد.

هنگامی که صحبت از ارتباطات دیجیتال به میان می آید، مشاوره نوجوان در مرکز تهران می تواند به شکل های پیام رسان، یعنی می توانید در صورت دسترس نبودن مشاور به او پیام ارسال کنید.  یکی دیگر از راه ها چت آنلاین است که در آن می توانید با مشاوره یک جلسه کامل داشته باشید یا برای جلسه های حضوری برنامه ریزی کنید.

آخرین راه تماس تصویری یا ویدیو کال است که در یک تماس ویدیویی به صورت مجازی جلسات را برگزار می کنید. نکته ای که باید رعایت کنید این است که جلسات را از قبل برنامه ریزی کنید.

حریم خصوصی  فرزند شما در حین جلسات

برخی از نوجوانان ممکن است این سوال را بکنند که آیا هر چیزی که به مشاور خود می گویند محرمانه می ماند یا نه؟ قوانین حریم خصوصی بسته به وضعیت و سن مراجعه کننده متفاوت است. در شروع درمان، مشاور نوع اطلاعاتی را که ممکن است با والدین به اشتراک بگذارد را بررسی خواهد کرد.

آن ها ممکن است به والدین بگویند که فرزند آن ها روی ایجاد یک رابطه دوستانه جدید کار می کند بدون آن که به اتفاقات دوستی قبلی که بهم خورده است اشاره کند.

مشاوران و متخصصان باید نیاز های بیمار خود را در فضای امنی که در آن احساسات خود را به اشتراک بگذارند و تجربه کنند برطرف کنند.

 

تیم ما، بهترین خدمات را برای شما ارائه می دهد

مشاوره با نوجوانان می تواند در بهبود عملکرد عاطفی، روانی، اجتماعی و تحصیلی آن ها مفید باشد. مشاورین ما برای کمک به حل مشکل و حمایت در این دوره در دسترس هستند. شما در صورت نیاز به خدمات مشاوره نوجوان در تهران می توانید از مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره فراز به صورت حضوری، تلفنی و یا تماس تصویری مشاوره دریافت کنید.

برای گرفتن وقت و هماهنگی با شماره تلفن همراه 09371178718 و یا شماره تلفن های 02122640332 و 02188672553 تماس بگیرید.

مشاوره تحصیلی در شرق تهران

مشاوره تحصیلی در شرق تهران

مشاوره تحصیلی در شرق تهران به معنای کمک گرفتن در یک زمینه خاص می باشد. مشاوران به مراجعه کنندگان خود در زمان نمود مشکل و یا مواجهه با یک اختلال کمک می کنند تا بتوانند مسیر رشد و پیشرفت را به درستی و در کمترین زمان پشت سر بگذارند. در واقع رشته مشاوره مجموعه ای از علوم به هم متصل است که به بررسی نحوه ی استفاده از اصول، مبانی و فنون روانشناسی پرداخته است. در مسائلی همچون حل مشکلات خانوادگی، بهبود فضای آموزشی، تشخیص اختلالات روانی فرد و… می توان استفاده کرد. 

مشاوره تحصیلی در شرق تهران 

کسی که دانش و تجربه اختصاصی در حیطه آموزشی دارد را مشاوره تحصیلی گویند. همچنین توانایی کمک به دانش آموز در مسیر تحصیلی خودش را دارد. مشاوره تحصیلی در شرق تهران به عنوان منبعی قابل اعتماد برای دانش آموز یا دانشجو در موضوعات مربوط به تحصیل خودش و مشکلاتی که با درس ها دارد می تواند تاثیر بسیار سودمندی برای او داشته باشد.  

طبیعتا کسی که در مقام مشاوره تحصیلی قرار گیرد آمادگی برخورد با انواع مشکلات و مسائل یک دانش آموز را دارد. باید بتواند در جریان صحبت با او مشکلات واقعی او را تشخیص دهد، او را از آن مشکلات مطلع کند. برای حل کردن آن مشکلات درست ترین، مناسب ترین و جامع ترین راه حل را برای او در نظر بگیرد.  

یک مشاوره تحصیلی باید تمام ترفند های عمومی مشاوران برای برخورد با مراجعان را داشته باشد. بتواند خوب با آن ها ارتباط برقرار کند در آن ها نسبت به خودش اعتماد ایجاد کند. به حرف هایشان به دقت گوش دهد و طوری با آن ها برخورد کند که احساس راحتی داشته باشند. 

چرا به مشاوره تحصیلی نیاز داریم؟ 

در نهایت این که تمام مراحل برنامه ریزی، درس خواندن، مرور و جمع بندی و عملکرد شما در آزمون ها با کمک یک مشاور تحصیلی می تواند بهتر انجام شود. اما لازم است که در انتخاب مشاوره تحصیلی خود توجه لازم را داشته باشید. قطعا حضور یک مشاور تحصیلی خبره و با تجربه است که می تواند برای شما مفید باشد.  

اکثر مشاورین بی تجربه و تازه کنکور داده هایی که در این زمینه ادعا های فراوانی دارند. جز مشاهده خودشان و چند نمونه اطرافشان که موفق بوده اند دانشی در این زمینه ندارند. حرف هایشان خیلی با حرف های دوستان کنکوری شما فرقی نمی کند. کمک به شما در مسیر کشف راه موفقیتی که مخصوص خود شماست تنها از یک مشاور تحصیلی خبره بر می آید. تجربه هایتان را در زمینه مشاوره گرفتن های مفید و غیر مفید از مشاوران تحصیلی با ما به اشتراک بگذارید.  

 وظایف مشاوره تحصیلی در شرق تهران 

 • تعیین نمودن هدف مشخص. 
 • ایجاد حس خونسردی و آرامش در دانش آموز. 
 • بالا بردن و ارتقای اعتماد به نفس در دانش آموز. 
 • امید به پیروزی در نتیجه تلاش. 
 • حذف تمام موارد منفی در زندگی دانش آموز. 
 • طراحی یک برنامه جامع و هدفمند درسی با توجه به وضعیت تحصیلی، روحی، معنوی. 

اهمیت مشاوره تحصیلی  

با تخصصی شدن دانش و پیشرفت کسب و کار ها، مشاوره تحصیلی در همه حوزه ها اهمیت بسیاری پیدا کرده است. هر شخصی در زندگی خود گزینه بسیاری برای انتخاب دارد که یکی از مهم ترین آن ها در حوزه تحصیلی می باشد که با انتخاب درست می توان آینده تحصیلی و شغلی مناسب و موفقی را رقم زد. 

 هدف از ایجاد مشاوره تحصیلی با بهترین مشاورین در واقع دسترسی آسان تر بیشتر مردم به مشاوره با متخصصان در زمینه های مختلف است. کسب آگاهی، راه حل های مناسب و اصولی و کوتاه مدت در مواجهه با مشکلات به وجود آمده در مسائل گوناگون از جمله مشاوره شغلی، تحصیلی، خانوادگی، اجتماعی و… بدون محدودیت مکانی و زمانی و با صرف هزینه ای کمتر نسبت به مشاوره های حضوری و همچنین صرفه جویی در وقت است. 

مشاوره تحصیلی در شرق تهران چه تاثیری در روند پیشرفت تحصیلی دارد؟ 

 • مشاوران تحصیلی باید تخصص خاصی داشته باشند. با توجه به کار آمدترین مسیر برای دانش آموزان تکمیل تحصیلات یا مدرک کاردانی یا انتقال آن ها به یک برنامه چهار ساله، اطلاعات فعلی را ارائه دهند. 
 • پیش نیاز های دوره و مهارت های لازم برای تکمیل برنامه. 
 • در صورت لزوم انتقال به آموزش عالی یا ورود به نیروی کار. 
 • تکمیل کلیه دوره های متوالی. 
 • مشاوران تحصیلی راهنمایی هایی را برای پیشرفت دانشجویی، ایجاد اعتماد به نفس و برنامه ریزی شغلی دانش آموزان ارائه می دهند. مشاوران موثر در مورد فرصت های شغلی فعلی و آینده مبتنی بر رشته شما آگاهی دارند. 
 • مشاوران تحصیلی باید با اساتید دانشگاهی و مدرسان ارتباط برقرار کنند. دانشجویان و دانش آموزان را در تهیه برنامه های آموزشی در برنامه درسی که منجر به موفقیت تحصیلی یا اشتغال می شود، یاری دهند. 
 • مشاوره تحصیلی ممکن است به عنوان بخش مهمی در دانشگاه ها و مدارس وجود داشته باشند. 

مزایای مشاوره تحصیلی 

با توجه به وجود اطلاعات کافی در فضای مجازی و سایت ها اغلب دانش آموزان و والدین آن ها در سردرگمی کامل به سر می برند. در رسیدن به اهداف آموزشی خود ناکام و دلسرد می شوند. یک مشاور تحصیلی خوب به یک نجات دهنده برای دانش آموزان مشتاق و والدینی که به دنبال بهترین راهبرد برای دستیابی به اهداف آموزشی خود هستند، تبدیل می شود. 

یک مشاوره تحصیلی به شما کمک می کند. مهارت های شخصیتی، پتانسیل و تمایلات خود را از طریق توصیه های آن ها که مطابق با نیاز های شما باشد و چشم انداز های راهبردی را کشف و تجزیه و تحلیل کنید. 

مشاوره تحصیلی از دوره ی متوسطه اول می تواند در زمینه هدایت تحصیلی، مشاوره تحصیلی طول دوره ی تحصیل، مشاوره کنکور و فرآیند نهایی آن یعنی انتخاب رشته به شما کمک های لازم را بکند. 

انواع مشاوره تحصیلی در شرق تهران 

در زمانی که دانش آموز و یا والدین دانش آموز دچار وضعیت استرس و سردرگمی می شوند. لازم است تا چالش های خود در مسیر تحصیل را با یک مشاوره تحصیلی خوب در میان بگذارند. انواع مختلفی از مشاوره تحصیلی وجود دارد که شما را در مسائل مختلفی راهنمایی می کند. برخی از انواع مشاوره های تحصیلی به شرح زیر می باشد. 

 1. مشاوره کشف استعداد شما. 
 1. مشاوره نحوه مطالعه و نحوه تست زدن. 
 1. مشاوره انتخاب رشته کنکور. 
 1. مشاوره برنامه ریزی برای کنکور. 

 

شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز با بهترین و با تجربه ترین مشاورین روانشناس مرکز مشاوره فراز، ارتباط مستقیم تلفنی برقرار کنید. در صورت درخواست مشاوره تلفنی می توانید با شماره های 02122640332 ، 02122612304 ، 02188672553 تماس برقرار نمایید. 

مشاوره نوجوان در مرکز تهران

مشاوره نوجوان در مرکز تهران

مشاوره نوجوان در مرکز تهران می تواند به شما کمک کننده تا باشد تا اگر در تهران یا جای دیگری زندگی می کنید، بتوانید به خدمات مشاوره دسترسی داشته باشید. نوجوانان به اندازه بزرگسالان با مشکلات مهمی در زندگی روبرو می شوند. آن ها با مشکلات خانوادگی، تلاش برای یافتن معنا در زندگی، اضطراب و مشکلات دیگر دست و پنجه نرم می کنند. اغلب اوقات این مرحله، سخت ترین زمان در زندگی آن ها است. نوجوان نمی داند چه اتفاقس در حال رخ دادن است یا چرا این گونه رفتار می کند، به همین دلیل اغلب احساس تنهایی و انزوا می کند.

صحبت کردن و برقراری ارتباط با نوجوانان دشوار است، به این معنی که این تغییر و دوره ی زندگی نه تنها بر آنان بلکه بر والدین و اطرافیان آن ها نیز تاثیر می گذارد.

هدف ما این است که والدین بدانند اگر رابطه ی خوبی بین مشاور و نوجوان برقرار باشد، آنان نیز به اندازه بزرگسالان می توانند از مشاوره ببرند و در این صورت به آن مشاوره نوجوان می گوییم.

با همه ی چالش هایی که در زندگی فرد اتفاق می افتد، غیر معمول نیست که آن ها نقش های مختلف را امتحان کنند تا ببینند چه چیزی برای آن ها مناسب است. این نقش های متفاوت می تواند باعث شود که نوجوان دوستان جدید، لباس ها و تغیرت فرهنگی زیادی را تجربه کند. این بازه ی زمانی آغاز تغییرات مهم اجتماعی و عاطفی در آن ها است.

برای والدین این دوره بسیار خسته کننده است؛ چون نمی دانند که چرا فرزندشان آن ها را به چالش می کشد. این دوره برای والدین طاقت فرسا است زیرا با تغییرات خلقی مداوم، کناره گیری و مشاجره های مداوم سر و کار دارند.

چالش های نوجوانی در دنیای امروز

ما اغلب از والدین می شنویم که می گویند” من نمی دانم دقیقا برای کمک به فرزندم چه کار کنم، اما می دانم که او نیاز به کمک دارد.” دانستن این که فرزند شما در حال تجربه چیزی است که شما نمی دانید چگونه به آنها کمک کنید، می تواند بسیار سخت و دشوار باشد.

ما می خواهیم بدانید که با رسیدن به این نقطه و در نظر گرفتن خدمات درمانی برای نوجوان ، هر کاری که می توانید انجام می دهید تا اطمینان حاصل کنید که نوجوان شما از حمایت مشاوره نوجوان در مرکز تهران برخوردار می شود.

در نظر ما، بودن در اجتماع به عنوان یک نوجوان کار دشواری است. استرس زیاد، انتظارات بالاتر، انتخاب های سخت تر و محرک های فزاینده ای در اطراف نوجوانان نسبت به گذشته وجود دارد. این به این معنی است که کار والدین سخت تر از همیشه است.

فرزندان ما در دنیایی بزرگ می شوند که بسیار متفاوت تر از دنیایی است که ما در آن بزرگ شده ایم. به همین دلیل، ما اغلب از والدین می شنویم که نمی دانند با چالش هایی که سر راه آن ها قرار می گیرد چگونه برخورد کنند.

درگیری نوجوانان با استرس و افسردگی

همان طور که اشاره شد، نوجوانی دوره ی آسانی از زندگی نیست. در مدرسه، روابط و … آن ها معمولا احساس خستگی و فشار روانی را دارند. بدون وجود حمایت مناسب، بسیاری از آنان در تلاش برای تسکین این اضطراب به رفتار های پرخطر مانند استفاده از سیگار یا مواد مخدر روی می آورند.

وقتی فرزند خود را اینگونه می بینید، ممکن است احساس شکست کنید. اما حقیقت این است که از هر پنج نوجوان 9 تا 17 ساله یک نفر دارای یک بیماری روانی قابل تشخیص است که می تواند بر زندگی آن ها تاثیر بگذارد.

در برخی موارد استرس می تواند در نوجوانان، دو برابر بزرگسالان تاثیر بگذارد. متاسفانه بسیاری از آن ها هرگز درمان مورد نظر را دریافت نمی کنند. خوشبختانه، اگر به موقع از خدمات مشاوره نوجوان در مرکز تهران استفاده کنید، به فرزند شما کمک می کند تا آرامش داشته باشد و روابط اجتماعی و عاطفی سالم تری را تجربه کند.

چرا میزان افسردگی در دختران بیشتر است؟

دلیل واضحی وجود ندارد که چرا افسردگی افزایش چشمگیری در میان دختران پیدا کرده است. طبق بررسی محققان دلایل افسردگی می تواند استفاده بیشتر دختران از تلفن همراه باشد. به همین دلیل میزان مشکلات و خطرات ناشی از آن مانند آزار و اذیت در فضای مجازی بیشتر است.

یکی دیگر از دلایل متفاوت بودن نحوه اجتماعی شدن دختران نسبت به پسران است. معمولا آن ها در مورد دغدغه ها و مشکلات خود با دوستانشان تبادل نظر می کنند، اما این گفت و گو ها به جای این که باعث حل مشکلات شود می تواند سبب شود که دائما در حال گفتن مشکلات خود باشند و دچار نشخوار فکری می شوند و به همین دلیل خطر ابتلا به افسردگی بالا می رود.  اگرچه آگاهی از علائم افسردگی در هر نوجوان بسیار مهم است، اما به ویژه مهم است که مراقب دختر خود باشید. همچنین مهم است که با دختر خود در مورد افسردگی صحبت کنید.

نشانه های که نشان می دهد نوجوان با مشکلات دست و پنجه نرم می کند

نشانه های زیر معمولا نشانه های قابل اعتمادی هستند که نشان می دهد فرزند شما با مشکلاتی عمیق دست و پنجه نرم می کند و اینکه او به طور بالقوه می تواند از مشاوره ی حرفه ای بهره مند شود:

 • عملکرد تحصیلی
 • مصرف الکل یا مواد مخدر
 • علائم خودآزاری یا صحبت از خودکشی
 • افزایش انزوا و گوشه گیری یا کناره گیری از گروه های اجتماعی، دوستان یا اعضای خانواده
 • کنترل خشم یا کنترل کردن احساسات

اگر نگرانی هایی در مورد فرزندتان دارید و می خواهید درباره مشاوره نوجوان در مرکز تهران بیشتر بدانید، مشاوران ما آماده کمک هستند. ما در کار با نوجوان در حال مبارزه تخصص داریم و می توانیم پشتیبانی، ساختار و منابع مورد نیاز برای مقابله با زندگی را به روشی سالم تر و سازنده تر فراهم کنیم.

اهمیت مشاوره نوجوان

حفظ سلامت روانی خود به همان اندازه مهم است که برای سلامت جسمی خود تلاش می کنید. اگر دچار مشکل هستید یک مشاور متخصص می تواند به شما برای حل مشکلات خود کمک کند.

مشاوران سلامت روان می توانند:

 1. فضای امنی را فراهم کنند که در آن بتوانید در مورد مسائل حساس زندگی خود صحبت کنید یا در مواقعی که در حال مبارزه هستید کمک بخواهید.
 2. ارائه خدمات مشاوره برای خانواده ها
 3. به شما کمک می کند تا راه های سالم تر و موثرتری برای مدیریت استرس یا مقابله با چالش های زندگی خود بیاموزید.
 4. به شما کمک می کند تا احساسات خود را درک کرده و بتوانید آن ها را در جای مناسب خود به کار بگیرید.

مشاوران وارد خط کاری خود می شوند چون به مردم و سلامت روان آن ها اهمیت زیادی می دهند. آن ها افراد آموزش دیده ای هستند که می خواهند به شما کمک کنند تا به فضای بهتری دست پیدا کنید و کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید.

هدف از مشاوره نوجوان در مرکز تهران چیست؟

هدف کمک به کودک یا نوجوان در ایجاد یک حس قوی از هویت است که ریشه در صداقت، احترام و مسئولیت پذیری دارد. این کار با همکاری فرزند شما برای کمک به آن ها برای یادگیری نحوه ی ابراز احساسات، افزایش اعتماد به نفس، بهبود ارتباط با اعضای خانواده و تعیین ارزش ها و نقش های آن ها انجام می شود. شما به عنوان والدین، نقشی حیاتی در نوع خدمات انتخابی ایفا می کنید.

مراحل مشاوره نوجوان در مرکز تهران در مرکز فراز

فرآیند مشاوره نوجوان در مرکز تهران مشابه فرآیند مشاوره ای است که برای کودکان دنبال می کنیم. با این حال، مشاکت بیشتر نوجوان در این فرآیند کمی متفاوت است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که روند درمانی در آن ها آسان تر است.

هفته اول: دریافت مشاوره نوجوان در مرکز تهران

این جلسه اولیه تماما در مورد جمع آوری اطلاعات است. اغلب این جلسه بین شما و مشاور بدون حضور نوجوان خواهد بود. بدین ترتیب می توانید آزادانه اطلاعاتی درباره ی تاریخچه فرزندتان، رفتار های فعلی  و عملکرد خانواده را به طور کلی به اشتراک بگذارید.

مشاور جدید فرزند شما اطلاعات پس زمینه مرتبط را جمع آوری می کند، توضیح می دهد که در طول مشاوره چه انتظاراتی دارید و فرآیند رضایت آگاهانه را طی می کند.

هفته دوم و سوم: ارزیابی نوجوانان و خانواده با هم

در دو جلسه بعدی، نوجوان شما حضور دارد و شروع به شناخت مشاور خود می کند. در این مدت، مشاور و فرزند شما قادر خواهند بود یک رابطه قوی برقرار کنند. همچنین برای جلب اعتماد نوجوان باید سخت کار شود.

همچنین در حال تکمیل ارزیابی و پر کردن تصویری است که نگرانی های اصلی سلامت روان نوجوان چیست. درمانگر بر اهمیت مشارکت نوجوان در فرآیند ارزیابی تاکید می کند و نظر آن ها را در مورد اهداف درمانی می پرسد.

هفته چهارم و بعد از آن: مشاوره نوجوان در مرکز تهران

پس از پایان ارزیابی ها، پزشک معالج منصوب شده نتایج ارزیابی بالینی و برنامه درمانی توصیه شده را بررسی خواهد کرد. آن ها این اطلاعات را هم برای شما و هم برای نوجوانتان به اشتراک می گذارد در نظر بگیرید. میزان تغییر رفتار ها، احساسات و افکار آن ها به عوامل زیادی از جمله انگیزه نوجوان شما، مسائل مورد هدف و حتی مشارت در جلسات بستگی دارد.

آیا به درمان آنلاین علاقه دارید؟

بسیاری از نوجوانان در فضای خانه خود احساس راحتی می کنند. درمان آنلاین  به افراد اجازه می دهد تا به مشاور خود در یک بستر آنلاین ملاقات کنند،  در نتیجه می توان متوجه شد که این درمان بهترین گزینه برای آنان است. همچنین این نوع مشاوره برای والدین نیز بهتر است.

زیرا لازم نیست نگران باشید که با عجله به خانه بروید تا آن ها را به جلسات مشاوره برسانید. آن ها می توانند در اتاق خود راجع به هر چیزی که می خواهند صحبت کرده و مشکلات خود را حل کنند.

یک مشاور ممکن است از طریق پیام متنی، صوتی یا تماس ویدیویی با نوجوان ارتباط برقرار کند. مشاوره نوجوان در مرکز تهران به وصرت آنلاین ممکن است به عنوان جایگزین درمان حضوری در آینده عمل کند. بسیاری از مردم هرگز به صورت حضوری با مشاور خود ملاقات نمی کنند.

مشاوره آنلاین نوجوان در مرکز تهران می تواند موثر باشد؟

مطالعات نشان داده است که نوجوانان تمایل به کار با مشاوران از طریق پلتفرم های دیجیتال مانند چت کردن یا تماس ویدیویی را دارند. با این حال، میزان و کیفیت تحقیقات موجود در مورد اثر بخشی هر روش متفاوت است.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود شما مشاوره آنلاین را به حضوری ترجیح بدهید. نوجوانان با اینترنت راحت تر هستند و بیشتر آنان از چت کردن لذت می برند؛ بنابراین، درمان از طریق رایانه می تواند احساس راحتی بیشتری نسبت به صحبت رو در رو با یک مشاور داشته باشد.

درمان آنلاین مشاوره نوجوان در مرکز تهران می تواند راحت تر باشد و در زمان نیز صرفه جویی کند زیرا مجبور نیستید به مطب یا کلینیک مشاور بروید. برای کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند یا کسانی که وسیله ی نقلیه ندارند این درمان دسترسی آسان تری را فراهم می کند. همچنین درمان آنلاین نسبت به درمان و مشاوره حضوری هزینه ی کمتری دارد، بنابراین گزینه ی مقرون به صرفه تری است.

از کجا شروع کنم؟

اگر به فرزند خود برای داشتن یک مشکل روحی شک دارید، یا به درمان او به صورت آنلاین یا حضوری فکر می کنید، با روانشناس یا مشاور فرزند خود مشورت کنید.

پزشک یا مشاور شما می تواند بگوید که آیا درمان آنلاین بر اساس مشکلات فرزندتان برای او مناسب است یا اینکه باید از خدمات مشاوره حضوری استفاده کنید. اگر نوجوان از مشکل حاد یا جدی برخوردار باشد احتمالا مشاوره آنلاین برای او جوابگو نباشد.

اگر مسائل مالی برای شما اهمیت دارد، در صورتی که مشاور تایید کرده باشد که مشاوره آنلاین برای فرزند شما پاسخگو است، می توانید با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و اطمینان حاصل کنید که آیا درمان آنلاین نیز تحت پوشش بیمه هست یا خیر.

بهره مندی از خدمات مشاوره نوجوان در مرکز تهران

مشاوران ما سال ها تجربه ی کار با نوجوانان و خانواده ها را دارند و ما اهمیت مشارکت والدین را در کمک به آنان برای تبدیل شدن به آنچه که می خواهند باشند درک می کنیم. به عنوان مشاور، وظیفه ی ما این است که در کنار نوجوان خود قدم برداریم. او را در به کارگیری، مهارت های مناسب تشویق کنیم و به او کمک کنیم تا از مبارزاتی که در حال حاضر با آن روبرو هستند رهایی یابند.

ما می خواهیم نوجوان احساس کند زندگی معنادارتر است و به او کمک کنیم تا با وضوح بیشتر، مالکیت خود  و کنترل بر مسیر زندگی اش را به بهترین نحو به دست بگیرد، نه این که قربانی شرایط شود.

گروه مشاوره مرکز فراز به نوجوان کمک می کند نه تنها بفهمد که هر جنبه ای از زندگی آن ها چگونه به هم مرتبط است، بلکه چگونه با اطرافیان خود نیز ارتباط متقابل برقرار کند.

شما در صورت نیاز به خدمات مشاوره نوجوان در مرکز تهران می توانید از مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره فراز به صورت حضوری، تلفنی و یا تماس تصویری مشاوره دریافت کنید.

برای گرفتن وقت و هماهنگی با شماره تلفن همراه 09371178718 و یا شماره تلفن های 02122640332 و 02188672553 تماس بگیرید.