آزمون های روانشناسی

آزمون خودسنجی استرس

به آزمون خودسنجی استرس خودتان خوش‌آمدید.لطفا جهت بررسی ارسال نتیجه ی آزمون به واتساپتان شماره موبایل را در کادر مستطیل شکل قبل از آزمون وارد کنید.

استرس جزو آن دسته از هیجاناتی است که اگر میزان آن افزایش یافته و در طولانی مدت ادامه یابد می تواند هم از نظر جسمی و هم روانی پیامد های منفی زیادی را در پی داشته باشد. بعد از اینکه میزان استرسی را که ادارک و تجربه می کنید مورد سنجش قرار دادید، می توانید با مطالعه مقاله هایی که در سایت مرکز مشاوره فراز قرار دارد با این مفهوم بیشتر آشنا شوید و بتوانید آن را کنترل کنید. مانند “چگونگی کنترل و مدیریت استرس در زندگی و دوران بیکاری” و اینکه بدانید “چه شخصیت هایی استرس بیشتری را تجربه می کنند“.سه باور مهم در تجربه استرس تأثیر می گذارد: باور به غیر قابل کنترل بودن شرایط ، باور به پیش بینی ناپذیر بودن زندگی و مسائل و باور به مشقت بار بودن زندگی. این عقاید باعث می شود که شما استرس بیشتری را تجربه کنید. حال می توانید با پاسخ دادن به پرسش های زیر میزان استرسی را که در یک ماه گذشته تجربه کرده اید مورد سنجش قراردهید. و در صورت نیاز از متخصصان مرکز مشاوره فراز کمک بگیرید. در ضمن با پاسخ داد به پرسشها می توانید میزان توانمندی خود در برابر استرس را نیز مورد سنجش قرار دهیداسترس جزو آن دسته از هیجاناتی است که اگر میزان آن افزایش یافته و در طولانی مدت ادامه یابد می تواند هم از نظر جسمی و هم روانی پیامد های منفی زیادی را در پی داشته باشد. بعد از اینکه میزان استرسی را که ادارک و تجربه می کنید مورد سنجش قرار دادید، می توانید با مطالعه مقاله هایی که در سایت مرکز مشاوره فراز قرار دارد با این مفهوم بیشتر آشنا شوید و بتوانید آن را کنترل کنید. مانند “چگونگی کنترل و مدیریت استرس در زندگی و دوران بیکاری” و اینکه بدانید “چه شخصیت هایی استرس بیشتری را تجربه می کنند“.سه باور مهم در تجربه استرس تأثیر می گذارد: باور به غیر قابل کنترل بودن شرایط ، باور به پیش بینی ناپذیر بودن زندگی و مسائل و باور به مشقت بار بودن زندگی. این عقاید باعث می شود که شما استرس بیشتری را تجربه کنید. حال می توانید با پاسخ دادن به پرسش های زیر میزان استرسی را که در یک ماه گذشته تجربه کرده اید مورد سنجش قراردهید. و در صورت نیاز از متخصصان مرکز مشاوره فراز کمک بگیرید. در ضمن با پاسخ داد به پرسشها می توانید میزان توانمندی خود در برابر استرس را نیز مورد سنجش قرار دهید.

۱-در طول ماه گذشته تا چه اندازه به دلیل پیش آمدن مسائلی که انتظارش را نداشتید، ناراحت شدید؟

۲- در طول ماه گذشته تا چه اندازه احساس کرده اید که نمی توانید از عهده مسائلی که در زندگی تان وجود دارد بر آیید؟

۳- در طول ماه گذشته تا چه اندازه عصبی و دچار احساس تنش شده اید؟

۴- در طول ماه گذشته تا چه اندازه احساس کرده ایددر مواجهه با مشکلات و گرفتاری های زندگی روزمره موفق هستید؟

۵- در طول ماه گذشته تا چه اندازه احساس کرده اید در مواجهه با تغییرات مهمی که در زندگی تان پیش آمده اند ، برخورد مؤثری داشته اید؟

۶- در طول ماه گذشته تا چه اندازه ای توانسته اید به خوبی با فراز و نشیب هایی که در زندگی تان پیش آمده است کنار بیایید؟

۷- در طول ماه گذشته تا چه اندازه احساس کرده اید که امور مختلف بر وفق مرادتان است؟

۸- در طول ماه گذشته تا چه اندازه احساس کرده اید که نمی توانید از عهده تمام کارهایی برآیید که باید انجام می دادید؟

۹- در طول ماه گذشته تا چه اندازه ای توانسته اید به خوبی با فراز و نشیب هایی که در زندگی تان پیش آمده است کنار بیایید؟

۱۰- در طول ماه گذشته تا چه اندازه احساس کرده اید که بر همه امور تسلط دارید؟

۱۱- در طول ماه گذشته تا چه اندازه احساس کرده اید رخ دادن مسئله ای که از کنترل شما خارج بود، باعث ناراحتی تان شده است؟

۱۲- در طول ماه گذشته تا چه اندازه نگران کارهایی بودید که باید کامل می کردید؟

۱۳- در طول ماه گذشته تا چه اندازه توانسته اید آن طورکه دلتان می خواسته وقتتان را صرف کنید؟

۱۴- در طول ماه گذشته تا چه اندازه احساس کرده اید مشکلات به قدری روی هم جمع شده اند که نمی توانید از عهده آن ها بر آیید؟

1.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *