مشاوره نوجوان

مشاوره نوجوان در شمال تهران

مشاوره نوجوان در شمال تهران

بدون شک همه ی ما دوران نوجوانی را پشت سر گذاشته ایم. در این دوران که مملو از علائم بلوغ و مشکلات اجتماعی و خانوادگی است ممکن است نتوانیم آن ها را پشت سر بگذاریم. مشاوره نوجوان در شمال تهران و یا در منطقه های دیگر می تواند به شما کمک کند.

در جلسه ی روانکاوی افراد با یک درمانگر ملاقات می کنند و راه هایی برای حل مشکلات خود دریافت می کنند.

در ابتدا مشاور سوالاتی در مورد مسائل و مشکلات شما می پرسد. همچنین در مورد مسائل دیگر زندگی شما از جمله مسائل خانوادگی، وضعیت تحصیلی و وضعیت سلامت جسمی و روحی شما می پرسند. یک مشاور با دقت به صحبت های شما گوش می دهد تا بتواند شما را درک کند.

بحران خودکشی در نوجوانان

درگذشت یک عزیز یا هر کسی که می شناسید و به اهمیت می دهید مانند یک ضایعه بزرگ به نظر می رسد، اما وقتی آن ها با انتخاب خود به زندگی خود پایان می دهند، درک کردن این مسئله دشوار به نظر می آید.

شما می دانید که مقصر نیستید، با این حال هنوز احساس تاسف می کنید که کاش می توانستید کاری انجام دهید.

افسردگی بزرگترین عامل بیماری در بین نوجوانان است. امروزه صحبت کردن در مورد مسائل مربوط به سلامت روان بیش از پیش اهمیت دارد اما همچنان می تواند پیچیده باشد.

تعداد خودکشی نوجوانان در سراسر جهان افزایش یافته است. برخی از مردم نگران هستند که با بازکردن گفتگو در مورد خودکشی، ممکن است ناخواسته ایده خودکشی را در ذهن قرار دهند. توصیه همچنان این است که این مورد علنی و صادقانه صحبت کنید.

صحبت در مورد خودکشی هیچکس را ترغیب به این کار نمی کند بلکه باعث می شود که به مردم آگاهی بدهید که صحبت در مورد آن اشکالی ندارد و ممکن است که به کسی کمک شود.

 

اولین جلسه مشاوره نوجوان در شمال تهران چگونه است؟

معمولا اولین ملاقات با والدین یا سرپرست نوجوان است و مشاور درباره پیشینه وضعیت و آنچه که در یک خانواده رخ می دهد، صحبت می کند.

پس از انجام آن، جلسه دوم با والدین و فرزندشان برنامه ریزی می شود تا نوجوان بتواند با خیالی آسوده به تنهایی با مشاور ملاقات کند. نوع درمان یا رویکردی که روانشناس استفاده می کند و به کار می گیرد به سن، نیاز ها، خلق و خو و موقعیت فردی فرزندتان بستگی دارد.

از اصلی ترین اهداف مشاوره نوجوان در شمال تهران ایجاد اعتماد در فرد است تا در نهایت بتواند احساس راحتی کند و احساسات خود را بروز دهد.

مشاوره نوجوان می تواند نگرانی ها و مسائل را برطرف کند، همچنین از تعارضات روابط درون خانواده، مشکلات رفتاری در خانه، مدرسه یا فعالیت های اجتماعی و … جلوگیری کند..

مشاوره نوجوان چه اهدافی را دنبال می کند؟

هدف کمک به نوجوان در ایجاد حس قوی هویت است که ریشه در صداقت، احترام،شفقت و مسئولیت پذیری دارد. این کار با همکاری با نوجوان برای کمک به آن ها برای یادگیری نحوه ابراز احساسات ، افزایش اعتماد به نفس، بهبود ارتباط با اعضای خانواده، تعیین ارزش ها و نقش های آن ها و کسب مهارت هایی برای موفقیت در خانه انجام می شود.

به عنوان والدین نقش حیاتی در هر نوع خدمات درمانی یا مشاوره ای که انتخاب می کنید، ایفا می کنید. شما بهتر از هر کسی فرزندتان را می شناسید و اگر کل اعضای خانواده کنار فرزندتان باشید، بهترین راه برای کمک به او است.

در مرکز مشاوره فراز با مشاوران و روانشناسان حرفه ای خود این اطمینان را می دهیم که با خیال راحت درمان فرزند خود را به ما بسپارید. مشاوران با تجربه ی ما به برخی از مسائل رسیدگی می کنند که عبارتند از:

 • اعتماد به نفس
 • اوتیسم
 • بیش فعالی
 • افسردگی
 • اضطراب
 • مسائل رفتاری
 • ADHD
 • ناتوانی های یادگیری
 • مسائل آموزشی

 

اهمیت مشاوره نوجوان در شمال تهران

هر پدر و مادری می تواند این واقعیت را تایید کند که مرحله نوجوانی هر کودکی می تواند بسیار دشوار و طاقت فرسا باشد. با نوسانات خلق و خوی، فرزند شما می تواند یک دقیقه خوشحال باشد و دقیقه بعد غمگین شده باشد.

اغلب در این مرحله، بیشتر بچه ها احساس می کنند که والدینشان به آن ها فشار می آورند و فقط فضا می خواهند. به همین دلیل است که اکثر کودکان وقتی به سنین نوجوانی می رسند تمایل به کناره گیری دارند و نمی خواهند کار زیادی با والدین خود انجام دهند.

در این دوره آن ها نیز بیشتر از بدن خود و تمایلات جنسی خود آگاه می شوند. در نتیجه تمایل دارند دوستان جدیدی پیدا کنند و چیز های جدید را آزمایش کنند.

این یک زمان سخت و مشکل است، بنابراین والدین باید نظارت داشته باشند تا مطمئن شوند که نوجوانان تصمیمات اشتباهی در زندگی نمی گیرند. مشاوران نوجوان متخصصانی هستند که در مورد چگونگی گوش دادن به سخنان نوجوانان و پرداختن به مسائل مختلفی که ممکن است یک نوجوان با آن روبرو شود آموزش دیده اند.

در عین حال، آنها به نوجوانان بازخورد می دهند که چگونه باید در میان همه تغییراتی که از سر می گذرانند، با خود رفتار کنند. مشاوران از مردم می خواهند در مورد احساسات خود صحبت کنند.

وقتی احساسات خود را در قالب کلمات بیان می کنید، بیشتر در مورد خود می آموزید. وقتی از احساساتی که بیان آن ها برای شما دشوار است صحبت می کنید، به شما کمک می کند تا با آن ها کنار بیایید.

مشاوران شما را راهنمایی می کنند تا ببنید که احساسات، افکار، انتخاب ها و اعمال شما چگونه بر یکدیگر تاثیر می گذارد. درمانگران درس هایی در مورد افکار، مهارت های مقابله با مشکلات، مواجهه و رویایی با ترس ها و موارد دیگر را آموزش می دهند.

والدین و یا سرپرست نوجوان نیز ممکن است راه ها و ترفند هایی را بیاموزند که به شما کمک خواهد کرد.

حقایقی درباره مشاوره نوجوانان

مشاوره نوجوانان نه تنها برای نوجوانانی که دارای مشکلات شخصیتی یا رفتاری هستند، بلکه برای هر کودکی که در سنین نوجوانی قرار دارد و ممکن است دچار سردرگمی شود، می باشد.

مشاوران متخصصان آموزش دیده ای هستند که آموزش های زیادی را در زمینه روانشناسی و تغییرات رفتاری گذرانده اند و می توانند به طور حرفه ای هر موقعیتی که یک نوجوان در آن قرار دارد را مدیریت کنند.

درست مانند هر مشاوره ی دیگری، مشاوره نوجوان در شمال تهران نیز محرمانه است زیرا همه ی روانشناسان و مشاوران مجرب و حرفه ای به رازداری ملزم هستند.

به این ترتیب بیمار می تواند مطمئن باشد که پرونده آنها با احتیاط رسیدگی می شود. مشاوران نوجوان فقط اطلاعات مهمی را با والدین به اشتراک می گذارند تا به آن ها کمک کند که درک کنند فرزندشان چه مشکلاتی دارد و چگونه به آن ها رسیدگی می شود.

این شکل از مشاوره نه تنها بر نوجوان بلکه بر خانواده فرد نیز متمرکز است. مشاوران ترجیح می دهند خانواده را هم درگیر کنند چرا که آن ها نقش مهمی در زندگی نوجوان دارند و تعیین می کنند که نوجوانان تا چه اندازه با تغییراتی که تجربه می کنند کنار می آیند.

به این ترتیب والدین باید آماده مشارکت در مشاوره با فرزند خود باشند. در عین حال، این شکل از مشاوره شامل مشاوره والدین می شود تا اطمینان حاصل کنند که آنها درک می کنند که چگونه در این مرحله با یک نوجوان رفتار کنند.

مشاوره نوجوان تا زمانی که برای دستیابی به اهداف درمانی یا بهبودی کامل مشکلات نوجوان برسد، ادامه می یابد. به این ترتیب، توصیه می شود که خانواده فرد تلاشی برای تسریع در این روند نداشته باشند، زیرا دریافت مشاوره و راهنمایی مفید و  پربازده برای نوجوان ضروری و مهم است.

وظایف یک مشاور چیست و چه کمکی می کند؟

مشاوران حرفه ای در زمینه روانشناسی کودک و نوجوانان در زمینه های مختلفی تحصیل کرده اند. برخی می توانند مشاور سلامت روان، روانشناس بالینی یا حتی مشاور یا روانشناس کودک باشند.

یک مشاور چهارچوب ذهنی یک نوجوان را ارزیابی می کند، در حالی که شرایط خانواده، حضور در اجتماع،  تحصیلات آنان و محیط روزمرگی آنان بر سلامت روان آن ها تاثیر می گذارد.

مشاوران مدرسه تقریبا درمان مشابهی را ارائه می کنند با این تفاوت که تمرکز آنان بر چگونگی رشد اجتماعی، فردی و تحصیلی است. مشاوران مدرسه و نوجوان با این که هر دو در یک مقیاس جمعیتی کار می کنند اما هر کدام رویکردی متفاوت در درمان فرد دارند.

برخی از نگرانی هایی که نوجوانان ممکن است در جلسات مشاوره مطرح کنند عبارتند از:

 • فقر
 • اضطراب
 • فشار
 • مواد مخدر
 • اختلالات اشتها
 • خشونت خانگی
 • بحران هویت
 • شکست عاطفی
 • افسردگی

برای مشاوره نوجوان در شمال تهران به کجا مراجعه کنم؟

شما در صورت نیاز به خدمات مشاوره نوجوان در شمال تهران می توانید از مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره فراز به صورت حضوری، تلفنی و یا تماس تصویری مشاوره دریافت کنید.

برای گرفتن وقت و هماهنگی با شماره تلفن همراه 09371178718 و یا شماره تلفن های 02122640332 و 02188672553 تماس بگیرید.

 

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *