مشاوره خانواده

چگونه یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) را پیدا کنیم؟

مرکز مشاوره خوب در ظفر

با توجه به مشکلاتی که برای اکثر مردم به وجود می آید، مشاوره و جلسات روان درمانی از الزامات دنیای امروز به حساب می آید. فرد باید یک قرار ملاقات رزرو کند و خدماتی که می خواهد را دریافت کند. با توجه به زیاد بودن مراکز مشاوره در سطح شهر، ممکن است برای کسی که اولین بار خواستار پیدا کردن مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) است، دشوار باشد.

بررسی های مربوط به نظرات سایر مراجعان به مراکز مختلف به اطمینان از ارائه خدمات خوب کمک می کند. برای دانستن این موضوع، می توان بازخورد های مختلف را در وبسایت مراکز مشاوره مشاهده کرد و آن ها را با هم مقایسه نمود.

مرکز مشاوره مناسب باید گواهی و مجوز لازم را داشته باشد. این مجوزها ثابت می کنند که مشاورانی که در آن جا فعالیت می کنند صلاحیت لازم را برای این حرفه دارند و می توانند با مسائل مختلف مراجعان برخورد کنند و هر کجا که نیاز باشد راه حل ها و مشاوره های تخصصی ارائه دهند. همچنین اگر واقعا به دنبال مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) هستید،  باید زمینه های تخصصی مشاوران مرکز مورد نظر را بدانید. این مورد به شما کمک می کند که بدانید آیا خدمات مورد نیاز شما را ارائه می دهند یا خیر.

نکاتی که باید درباره مراکز مشاوره بدانید

بسیاری از افراد چه در خانه و چه در محل کار خود مشکلات زیادی را تجربه می کنند. بسیاری از آن ها نمی دانند چه کاری مناسب است که بتوانند از وضعیت ناراحت کننده ای که در آن قرار دارند خارج شوند. اگر شما یکی از این افراد هستید، اصلا لازم نیست نگران این مورد باشید چون پیدا کردن یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) و استفاده از خدمات آن می تواند به شما کمک کند. این مراکز معمولا برای کمک به افرادی که در کنترل احساسات و سایر مشکلاتی که برایشان پیش می آید دست و پنجه نرم می کنند، در نظر گرفته می شوند. سوالات خود را صادقانه بپرسید. آیا به کمک خاصی نیاز دارید؟ مشکلی دارید که نمی توانید بیان کنید؟ این سوالات را بدون خجالت بپرسید و منتظر راه حل باشید. مشاور بر اساس تجربه خود این راه حل ها را به شما پیشنهاد می دهد.

در مرکز مشاوره، شما مشاورانی را پیدا خواهید کرد که درمانی برای مشکل شما پیدا خواهند کرد. گاهی اوقات ممکن است یک زوج مشکلات زیادی در برقراری ارتباط داشته باشند و در نهایت تصمیم بگیرند برای کمک از خدمات مشاوره ازدواج استفاده کنند. مشاور، با گوش دادن به هر دو طرف بدون جانبداری، به آن ها کمک می کند. در جلسات زوج درمانی روانشناس یا مشاور ممکن است با یک از زوجین به تنهایی صحبت کند یا با هر دوی آن ها گفت و گو داشته باشد. اگر بخواهید که یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) پیدا کنید، از بین مراکزی که این خدمات را ارائه می دهند، مرکزی را انتخاب کنید که هزینه خدمات آن با بودجه ی شما همخوانی داشته باشد و با آن راحت باشید.

خدماتی که در یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) ارائه می شود

یک سوال اساسی ذهن بیشتر مراجعان را به خود مشغول می کند، از کجا بفهمیم یک مرکز مشاوره خوب در ظفر چه خدماتی را ارائه می دهد؟ مراکز مشاوره مکانی امن فراهم می کنند که افراد می توانند برای صحبت در مورد مشکلات و نگرانی خود به آن جا مراجعه کنند. مشاوران انواع مختلفی از جمله روانشناسان، روانپزشکان، مددکار اجتماعی هستند و هر مشاور ممکن است در زمینه خاصی فعالیت کند.

برای پاسخ دادن به این سوال نیاز است که یک بررسی کامل برای خدمات قابل ارائه وجود داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.

مشاوره خانواده

بسته به نیاز خانواده، ممکن است با خانواده به صورت همه ی اعضا یا والدین یا فقط فرزندان مشاوره صورت گیرد. حتی زمانی که درمان برای مدتی روی یکی از اعضای خانواده متمرکز می شود، در نهایت هدف اصلی تقویت رابطه بین کل خانواده است.

مشاوره ازدواج

رابطه ی بین زوجین بسیار پیچیده است. بدون ارتباط مناسب، ممکن است رابطه بین زوجین به جدایی ختم بشود. در مرکز مشاوره فراز، ما درک می کنیم که ارتباط هر زوج مختص به خودشان است. تحقیقات نشان می دهد که برای دوام بخشیدن به یک رابطه، زوجین باید با هم رابطه ی دوستانه ای داشته باشند و در هر شرایطی از یکدیگر حمایت کنند.

مشاوره و روان درمانی فردی

همه ی افراد در زندگی خود دچار مشکلاتی می شوند. ممکن است احساس پوچی داشته باشید یا افسردگی و اضطراب شما را از پا در آورده باشد. با تکنیک هایی که در یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) ارائه می شود، می توانید تغییرات مثبت و طولانی مدت در زندگی خود ایجاد کنید.

مشاوره و درمان اعتیاد

یکی از مهم ترین درمان هایی که وجود دارد، مشاوره اعتیاد است. در بیشتر مراکز مشاوره این درمان به صورت گروهی انجام می شود. به این صورت که چندین نفر با مشاور در جلسات هفتگی دور هم جمع می شوند و با گفت و گو در مورد خود و چگونگی ابتلا به اعتیاد صحبت می کنند و سعی در درمان آن دارند.

نشانه هایی که باید به دنبال یک مرکز مشاوره خوب در ظفر باشید

اغلب افراد فکر می کنند که زندگی همیشه بر وفق مراد آن ها است. آنان خیال می کنند که بدون هیچ مشکلی می توانند همه ی مراحل زندگی را پشت سر بگذارند و در آن موفق شوند. اما همیشه آنطور که همه می خواند پیش نمی رود. ممکن است در اوج موفقیت ناگهان مرگ یکی ازاعضای خانواده باعث ایجاد ضربه روحی بشود. یا اینکه به دلیل اختلافات خانوادگی از ادامه تحصیل باز بمانید. نشانه هایی وجود دارد که شما را راهنمایی می کند تا به دنبال یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) باشید و درمان خود را آغاز کنید.

 • احساس اضطراب
 • احساس افسردگی
 • غرق شدن در افکار منفی
 • احساس پوچی
 • داشتن مشکل در روابط عاطفی
 • افت تحصیلی یا زورگویی در مدرسه
 • فاصله گیری از دوستان
 • استرس یا اضطراب
 • افزایش یا کاهش ساعات خواب
 • تغییر در اشتها
 • داشتن افکار خودکشی
 • دوری از جمع و لذت نبردن از سرگرمی های معمول
 • استفاده از مواد مخدر یا توهم زا

اگر احساس می کنید که یک یا چند مورد از نشانه های بالا را دارید، سرسری از آن ها نگذرید و حتما به دنبال درمان و کمک گرفتن از فردی متخصص باشید.

 در مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) چه نوع مشاوره هایی انجام می شود؟

انسان ها و راه حل های مشکلات آنان پیچیده هستند. انواع مشاوره را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. مشاوران اغلب بر یکی از روش ها تمرکز می کنند، اما گاهی جنبه های متفاوت از روش های مختلف را با هم ترکیب می کنند تا موثرترین روش های درمانی را کنار هم بگذارند.

1-مشاوره رفتاری

مشاوره رفتاری برای بیمارانی است که با رفتار های ناخواسته مانند اختلالات خوردن یا حملات اضطراب دست و پنجه نرم می کنند. با این روش، اعتقاد بر این است که رفتار یک فرد توسط محیط او تعیین می شود و تا زمانی که بیمار در آن محیط باقی بماند، مشکل حل نخواهد شد. مشاوران ممکن است از انواع مختلفی از مشاوره درمانی برای درمان استفاده کنند اما نتیجه یکسان خواهد بود.

2- مشاوره شناختی

مشاوره شناختی، مانند بقیه درمان ها با هدف روبرو کردن بیمار با واقعیت است. اعتقاد بر این است که وقتی تفکر و واقعیت هماهنگ نیستند، باعث مشکلات روانی و عاطفی می شود. بنابراین، مشاوران الگوهای فکری را به چالش می کشند و سعی می کنند آن ها را با واقعیت مطابقت بدهند تا بیماران بتوانند راه حل های دقیقی برای مشکلات خود پیدا کنند.

3- مشاوره سیستمی

مشاوره سیستمی فرض می کند که تفکر، احساس و رفتار توسط سیستم های اجتماعی شکل می گیرد و تحت تاثیر قرار می گیرد. در حالی که انواع مختلف مشاوره در جزییات تفاوت دارند، اما هدف آن ها یکسان است. هدف آن ها کمک به افراد برای غلبه بر مشکلات و چالش ها و ساختن یک زندگی رضایت بخش است. کافی است که به دنبال یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) باشید تا بتوانید در نزدیک ترین محل زندگی خود از خدمات بهره مند شوید.

چرا باید به دنبال مشاوره باشید؟

همه ما مواقعی از زندگی را سپری می کنیم که در آن افسرده می شویم. گاهی اوقات این احساس می تواند برای روزها و یا هفته ها باقی بماند. اگر نتوانیم احساسات خود را مدیریت کنیم، می توانند باعث عصبانیت و استرس ما شوند. مشاوره به افراد کمک می کند  تا بفهمن در درونشان چه می گذرد و راه های مقابله با شرایط سخت را به آن ها آموزش می دهد.

هر فردی که می خواهد سلامت روان خود را بهبود دهد، باید به دنبال یک مشاور خوب باشد. با این حال ممکن است برخی از افراد در پیدا کردن مرکز مشاوره خوب در ظفر و یا مشاور به مشکل بر بخورند. برای جستجو خدمات مشاوره چند راه وجود دارد. می توانید با بیمارستان محل زندگی خود تماس بگیرید و سوال کنید.

از پزشک خانوادگی در مورد یک مشاور خوب بپرسید. از او بخواهید که فردی با اعتماد و قابل اطمینان را به شما معرفی کند. با دوستان، خانواده، معلمان یا هر شخص دیگری که به او اعتماد دارید صحبت کنید. مشاوره به افراد کمک می کند تا با موقعیت های دشوار کنار بیایند و بر موانع عاطفی غلبه کنند. این کار یک محیط امن برای به اشتراک گذاشتن مسائل شخصی ایجاد می کند.

برای داشتن سلامت روان رعایت نکات زیر ضروری است

یک مشاور حرفه ای باید رفتار خود با یک خانم باردار نسبت یک فرد عادی را تغییر دهد. نباید به مراجعه خود اجازه مصرف الکل یا سیگار کشیدن در دوران بارداری را بدهید. این کار هم روی مادر و هم روی جنین تاثیر خواهد گذاشت و در آینده موجب بروز مشکلات روحی و جسمی بسیاری خواهد شد. ماری جوانا حاوی مواد شیمیایی است که بر مغز و سیستم عصبی کودک در حال رشد تاثیر گذاشته و رشد مغز را کند می کند.

ورزش هم به سلامت جسم و هم به سلامت روح کمک می کند. به کمک ورزش می توانید ذهن خود را از اتفاقات منفی دور کنید و حتی الامکان از استرس دور بمانید. اگر استرس دارید، سعی کنید بیرون از خانه قدم بزنید یا یوگا انجام دهید. مدیتیشن نیز یک راه عالی برای آرام کردن ذهن و آرامش است. برای تاثیر بیشتر می توانید موسیقی گوش کنید. موسیقی هایی که متن دارند می توانند شما را از افکارتان منحرف کنند و باعث از دست دادن تمرکز می شوند. با خودتان مهربان باشید! بله این نکته ای است که کمتر به آن توجه می شود. دست از خود سرزنشی بردارید. بدانید که نیاز نیست تمام وقت خود را به کار کردن بگذرانید و نیاز به تفریح دارید. هر کس در زمان به خودش به همه چیز می رسد. به خودتان اجازه استراحت بدهید.

جمع بندی

همه ی افراد ترجیح می دهند که در نزدیک ترین محل زندگی خود به دنبال خدمات مشاوره ازدواج، خانواده، مشاوره نوجوان یا مشاوره شغلی باشند. اگر شما در منطقه ی ظفر زندگی می کنید پس باید به دنبال یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) باشید.

شما در صورت نیاز به خدمات مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی)، می توانید از مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره فراز به صورت حضوری، تلفنی و یا تماس تصویری مشاوره دریافت کنید.

برای گرفتن وقت و هماهنگی با شماره تلفن همراه 09371178718 و یا شماره تلفن های 02122640332 و 02188672553 تماس بگیرید.

 

 

سوالات متداول

 یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) را چگونه پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن مرکز مشاوره باید سوابق آن مرکز و بازخورد های مراجعان قبلی را بررسی کرد.

برای چه مشکلاتی می توان مراجعه کرد؟

شما برای خدمات مشاوره نوجوان، مشاوره ازدواج، مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و آنلاین و دیگر موارد می توانید به مرکز مشاوره فراز مراجعه کنید.

امتیاز دهید

4 دیدگاه برای “چگونه یک مرکز مشاوره خوب در ظفر(دستگردی) را پیدا کنیم؟

 1. زینب گفت:

  برای شهر های دیگه به جز تهران هم خدمات ارائه میدین؟

  1. استادان سیستم دو گفت:

   سلام بله برای استفاده از خدمات در سایر شهرها از مشاوره تلفنی میتونید استفاده کنید

 2. صبا خالقی گفت:

  مشاوره کنکور و تحصیلی هم دارین؟

  1. استادان سیستم دو گفت:

   بله حتما برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی، مقاله مشاوره کنکور رو مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *